ЕП, КВАЛИФИКАЦИЈЕ: Прекинут меч Србије и Албаније, нема наставка!

14.10.2014. 20:29 23:28
Tuča fudbalera na meču kvalifikacija za EURO 2016. između Srbije i Albanije
Туча фудбалера на мечу квалификација за ЕУРО 2016. између Србије и Албаније / Извор: Танјуг

После прекида од преко једног часа, меч на стадиону Партизана дефинитивно одложен до даљнег. Утакмица је прекинута у 42. минуту после незапамћене провокације и појаве "дрона" са албанском заставом изнад стадиона у Хумској. Иако је најављено да ће меч бити настављен, гостујући фудбалери се нису појавили ни пола часа након наших играча.

Меч квалификација за Европско првенство 2016. између Србије и Албаније на стадиону Партизана прекинут је у 42. минуту при резултату 0:0, пошто се изнад терена у Хумској појавио „дрон“, минијатурни хеликоптер који је носио заставу Велике Албаније!

Незапамћен скандал у историји спорта догодио се баш у дуелу две селекције чији је меч имао политички предзнак данима уочи меча, а на самом мечу добио је невиђени наставак. „Дрон“, како се колоквијално назива минијатурни хеликоптер који се најчешће користи за фотографисање и снимање из ваздуха, појавио се изнад новог травњака стадиона Партизана носећи заставу Велике Албаније!? Незапамћена провокација на фудбалским мечевима створила је очекивану реакцију српских навијача, због којег је меч умало прекинут после само неколико десетина секунди.

Srbija Albanija neredi
Србија Албанија нереди / Извор: Реутерс

Ипак, ту није био крај дешавањима, јер је крстарећи летећи објекат на крају зауставио Стефан Митровић који се машио за спорну заставу, што је изазвало нову реакцију, овог пута албанских фудбалера. Ситуација на терену се брзо смирила, али је судија због узаврелих страсти на трибинама одлучио да повуче екипе са терена.

Уследио је получасовни прекид после којег су се на терену појавили фудбалери Србије. Очекивало се да ће тада меч бити настављен, али албанских фубалера није било на “зеленом тепиху“. Наши момци још једном су кренули у свлачионицу, а тада се могло назрети да наставка меча неће бити. Након нових пола сата паузе, “бели орлови“ су још једном изашли на терен, овог пута да дефинитивно, последњи пут овог октобарског уторка, поздрав енавијаче Србије.

Велика штета, рекло би се. Одлично су репрезентативци Србије играли тих четрдесетак минута, приказали бољу игру, али се инцидент нефудбалске природе могао очекивати, услед свега што се дешавало претходних дана. Остаје да се види хоће ли меч бити одигран поново или га неће ни бити.

Лепо вече у Београду у којем су можда могле да се славе две велике победе српског фудбала, прекинуто је на начин који нико није могао ни да наслути.

ЕП, квалификације: СРБИЈА - АЛБАНИЈА 0:0

Стадион: Партизана у Београду

Судија: Мартин Еткинсон (Енглеска)

Стрелци: -.

СРБИЈА: Стојковић, Ивановић, Настасић, С.Митровић, Коларов, Тошић, Гудељ, Матић, Тадић, Ђуричић, Лазовић. Селектор: Дик Адвокат.

АЛБАНИЈА: Бериша, Хисај, Цана, Маврај, Агољи, Кукели, Лила, Џака, Абраши, Лењани, Балај. Селектор: Луиђи ди Бјази.

Дешавања на мечу СРБИЈА - АЛБАНИЈА могли сте да пратите у текстуалном преносу на сајту Србије Данас.

ТОК МЕЧА:

После више од једног часа прекида, одлучено је да меч дефинитивно не буде настављен.

У Хумској је већ получасовни прекид, али би меч после договора две екипе, судије и делегата бити настављен, иако је гостујући фудбалери не излазе на терен у Хумској.

Stefan Mitrović hvata zastavu Albanije na meču kvalifikacija za EP 2016.
Стефан Митровић хвата заставу Албаније на мечу квалификација за ЕП 2016. / Извор: Србија Данас

42. минут - ПРЕКИД НА СТАДИОНУ ПАРТИЗАНА! Навијаче Србије испровоцирао је минатурни хеликоптер који је носио албанску заставу!? Невероватна сцена коју је, на први поглед, окончао Митровић ухвативши заставу, али је то изиритиракло гистујуће играче који су кренули да се обрачунају с њим. Тада је настала туча између играче две екипе, која се брзо смирила, али су после тога и неки од навијача утрчали на терен. То је био знак судији Аткинсону да играче пошаље у свлачионицу!

Тежиште игре преселило се на нашу половину. Албанци све више прете.

36. минут - Прва прилика за госте. Маврај је после гужве добро захватио лопту, али је Стојковић одбранио. После корнера који је изведен после мале паузе због убацивања пиротехнике према извођачу корнера Агољију, Цана је имао нову добру прилику, али је шутирао главом поред гола.

35. минут - У кратком временском интервалу виђен је по један жути картон на обе стране. Прво га је Агољи заслужио због одуговлачења, да би потом Ивановић због оштрог старта опоменут.

32. минут - Наши фудбалери тражили су пенал, после центаршута Ивановића са десне стране, али се чини да је лопта ипак погодила у стомак капитена Цану.

31. минут - Прва опасност пред нашим голом. Слободан ударац, као скраћен корнер. Лопта је накратко избачена, али је потом Агољи прихватио добру лопту, а Тошић у последњем монету изблокирао центаршут из опасне ситуације.

27. минут - Још један солидан центаршут са леве стране, али је лопта била предалека за Лазовића у средини шеснаестерца.

Јасно је да се Ди Бјази одлучио да игру базира на контранападу. Лопта је готово без прекида на половини гостију који су тек у 24. минуту направили нешто што је деловало као организован напад, али без прилике.

Nemanja Matić na meču kvalifikacija za EURO 2016. između Srbije i Albanije
Немања Матић на мечу квалификација за ЕУРО 2016. између Србије и Албаније / Извор: Танјуг

20. минут - Константан притисак пред голом Албаније. Лопта стиже на петерац где су се у гужви нашли, између осталих, Ђуричић и Лазовић, а судија Аткинсон досудио је фаул за госте. Помало дискутабилна одлука.

18. минут - Прекид пошто је Тадић закачио лактом Кукелија по лицу. Нешто дужи прекид јер је албанском репрезентативцу раскрвављен нос.

12. минут - Добар контранапад Србије, Ђуричић је послао лопту лево ка Тадићу, он у средини пронашао Тошића, али популарни "Бамби" није успео да шутира, иако се лепо окренуо са лоптом, па су одбрамбени фудбалери гостију избацили лопту у последњем моменту.

7. минут - Тошић је лепо повукао кроз средину, одложио на страну ка Ђуричићу, овај на 7-8 метара пронашао Тадића, али је он шутирао поред гола из одличне ситуације. Добар старт Србије!

3. минут - Слободан ударац са леве стране, лопта је после гужве избачена из казненог простора. Ђуричић је шутирао са двадесетак метара, али је погодио Ивановића.

Меч на стадиону Партизана игра се на потпуно новој травнатој подлози. Терен је идеалан за игру, као и време у Београду, док су трибине сасвим попуњене. Прелепо вече за добар репрезентативни фудбал.

Утакмица у Хумској имала је леп увод, пошто је млада репрезентација Србије победом у Кордоби од 2:1 против селекције Шпаније изборила пласман на Европско првенство.