ЕП (квалификације): Србија боља од Црне Горе

29.10.2014. 21:37 23:11
Marko Vujin na meču sa Crnom Gorom
Марко Вујин на мечу са Црном Гором / Извор: МН Press

Изабраници Дејана Перића забележили прве бодове на путу ка шампионату у Пољској.

Успешан старт рукометаша Србије у квалификацијама за Европско првенство у Пољској. Изабраници Дејана Перића савладали су Црну Гору резултатом 25:21 (10:9).

ПЕРИЋ: Нисмо губили главу

- Било је грешака, али ниједног тренутка нисмо губили главу и концентрацију. Честитам играчима, тренутно је најбитније да смо победили - изјавио је  в.д. селектора репрезентације Србије Дејан Перић.

Србија је преломила утакмицу почетком другог полувремена. Бољом игром „орлови“ су стекли пет голова предности (16:11), а пет минута пре краја било је и плус шест, Међутим, Црногорци су успели да се приближе на три гола минуса. Коначан резултат поставио је Иван Никчевић у последњем нападу на утакмици.

Најефикаснији у селекцији Србије били су Марко Вујин и Никчевић са по седам голова. Србију већ у недељу очекује гостовање у Израелу.

Иначе, репрезентативци Црне Горе дочекани су пред око 5.000 гледалаца у "Пиониру" аплаузом, а приликом интонирања химне гостију није било звиждука.

Првенство Европе за рукометаше биће одржано од 17. до 31. јануара 2016. године у Пољској.