ЕП: Србија преко Шпаније до четвртфинала

21.07.2014. 16:02 17:33
Predrag Jokić i Slobodan Nikić
Предраг Јокић и Слободан Никић / Извор: Профимедиа

У последњем, петом, колу Б групе Србија – Шпанија 8:6 (2:2, 1:0, 1:1, 4:3). За полуфинале против Италије или Грчке.

Србија се пласирала у четвртфинале Европског првенства у ватерполу. У последњем, петом, колу Б групе у Будимпешти „делфини“ су победили Шпанију 8:6 (2:2, 1:0, 1:1, 4:3). Била је то одлучујућа утакмица за обе екипе, јер је пораз губитника водио кући. На срећу, то је била Шпанија.

Од почетка је Србија заиграла добро и није дозволила Шпанији да поведе. Једини расположен код „фурије“ био је Еспањол, који је постигао четири гола, од тога један из петерца. У последњој четвртини је Гојко Пијетловић одбранио петерац Еспањолу.

У четвртфиналу ће се Србија састати са Грчком или Италијом,. То зависи од последњег меча Б групе, у којем се од 20:30 састају Мађарска и Хрватска. Та утакмица ће одлучити да ли ће Србија бити друга или трећа у групи.

Базен: „Алфред Хајош“ у Будимпешти: Гледалаца: 1.500. Судије: Наумов (Русија), Коризна (Пољска). Петерци: Шпанија 2 (1).

Србија: Г. Пијетловић, Мандић 1, Гоцић, Ранђеловић, Ћук 2, Д. Пијетловић 1, Никић, Алексић 1, Рађен, Филиповић 1, Прлаиновић 1, С. Митровић 1, Б. Митровић.

Шпанија: Агилар, Мунариз, Бустос, Рока, Молина 2, Мингел, Сирањи, Еспањол 4, Ларумбе, Фернандез, Маларах, Гарсија, Лорио.

4. четвртина

Ћук је из даљине постигао пети гол, али је у наредном нападу Еспањол смањио на 5:4. Митровић је поново донео два гола предности за Србију. На 7:4 је повећа Милан Алексић. Била је то необична ситуација. Лопта је прво погодила стативу. Па леђа голмана Шпаније. Потом је чувар мреже покушао да узме лопту, али му је она исклизнула из руке и ушла у гол.

Четири минута пре краја други петерац за Шпанију, али је сада Пијетловић одбрано шут Еспањолу. Рађен је скривио петерац. На 7:5 је смањио Гиљермо Молина. Прлаиновић је постигао свој први, а осми гол за Србију. Била је то ситуација са играчем више. И Шпанија је у наредном нападу искористила бројчану предност, а стрелац је био Молина. То је био коначан резултат. Србија је победила 8:6 и пласирала се у четвртфинале.

3. четвртина

Трећи период је почео голом Мандића за 4:2. Одлична соло акција српског репезентативца који је предриблао једног Шпанца. Сава Ранђеловић је трећи пут искључен и више неће улазити у игру. Еспањол је постигао и трећи гол за Шпанију и смањио на 4:3. Била је то ситуација са играчем више, јер је искључен Андрија Прлаиновић.

2. четвртина

Одлична акција у другом минуту, али је Мандић искоса погодио стативу. Гол Шпанаца је поништен јер је постигнут из простора од два метра. Минут и 22 секунде пре одласка на одмор, Милош Ћук је довео Србију у вођство 3:2.

1. четвртина

Почело је нервозно, па у првим минутима није било голова. То је прекинуо Душко Пијетловић, који је довео Србију у вођство 1:0. Већ у наредном нападу Филиповић је постигао други гол за Србију. Рађен је скривио петерац јер је фаулирао Сирањија, а сигуран извођач најстроже казне био је Еспањол. Шпанија је запретила из контре, али је шут Еспањола одбранио Гојко Пијетловић.

Ипак, 56 секунди пре краја првог периода Еспањол је искористио играча више и изједначио на 2:2.