03.05.2014. 16:33
Sanja-Cvrkota
Сања-Цвркота / Извор: Профимедиа

У Финској освојене две медаље. Сутра борба за још две бронза.

Српски каратисти освојили су две медаље на Европском првенству које се одржава у Тампереу (Финска). Најуспешнија је била Сања Цвркота (68 кг) која је стигла до финала. Тамо је изгубила од Ане Ленард из Хрватске 3:1.

Изузетно убедљив је био Слободан Битевић ( 84) који је у борби за бронзу са 6:0 победио Украјинца Јевхена Мотовлина. Остали такмичари нису имали среће. Марија Маџаревић је у катама изгубила у борби за бронзу од Диларе Бозан из Турске 3:2. У борбама су у мечевима за треће место поражени Ивана Чомагић (68), Стефан Јоксић (67) и Милош Јовановић (84).

Србија може у недељу да поправи биланс медаља. Женски тим у катама бори се против Белорусије за бронзу, а за исто одличје мушкарци ће се у борбама састати са Холандијом.