ВИСОК ЛЕТ ОРЛИЋА: Шпанија пала после пет година, СРБИЈА НА ЕВРОПСКОМ ПРВЕНСТВУ!

14.10.2014. 17:54 20:04
Fudbalska reprezentacija Srbije U21
Фудбалска репрезентација Србије У21 / Извор: Фото: фсс.рс

Добра игра, борбеност и храброст праћени срећом били су довољни репрезентацији Србије да стигне до злата вредне победе у Кадизу. Аутогол Мигеза, па онда гол еа изједначење Роберта и онда погодак Костића у надокнади времена. БРАВО!

31. минут – 0:1 - GOOLL – Костић је лепо прошао по левој страни, упутио оштру лопту у шеснаестерац домаћина где је Гаја у жељи да спаси да она стигне до неког од играча Србије, послао лопту до Мигеза која је смешта у сопствену мрежу!

90 2 – 1:1 - GOOLL - Једна несмотреност коштала нас је изједначења. Лопта се после шута роберта прошетала кроз шеснаестерац и завршила у мрежи.

90 3 – 1:2 - GOOLL – Чаврић је идеално упослио Костића, који је зналачки искористио своју брзину умакао чуварима и са ивице шеснаестерца пласирао лопту у мрежу!

Да се преко трња стиже до звезда најбоље је показала млада репрезентација Србије, која је у двомечу била боља од актуелног европског првака Шпаније (2:1) и резервисала своје место на предстојећем Европском првенству. Одлазак на Еуро „орлићи“ су обезбедили после страшне и неизвесне борбе. Србија је повела аутоголом Мигеза, пред сам крај сусрета изједначио је Роберто а онда је Костић после соло продора ставио тачку на резултат и визу Србије за одлазак у Чешку!

Они су нама својим резултатом у последњем колу квалификација омогућили да се нађемо у бражу, вољом жреба одлучено је да баш са њима укрстимо копља у одлучујућим мечевима за одлазак на Европско првенство. Били су фаворити али су наши момци веровали у себе и фортуну пто се на крају испалтило.

Изабраници Радована Ћурчића обезбедили су Србији место на такмичењу на коме нисмо учествовали од 2009. године. Поред пласмана ови момци су показали да у њиховој снази и квалитету лежи светла будућност Србије. А треба напоменути да су све храбро изнели на својим плећима с обзиром на то да селектор А репрезентације Дик Адвокат није хтео да се одрекне ни једног играча који може да конкурише за овај тим.

ОНИ СУ СРБИЈИ ОБЕЗБЕДИЛИ ОДЛАЗАК НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО:

ГОЛМАНИ: М.Дмитровић (Уљпешт), Н.Перић (Јагодина), С.Чупић (ОФК Београд).

ОДБРАНА: М.Петковић, Д.Лазић (Црвена звезда), А.Пантић (Кордоба), М.Вељковић (Тотенхем), Л.Ћирковић, Н.Петровић (Партизан), А.Филиповић (Јагодина), Ф.Стојковић (Чукарички), Б.Настић (Војводина).

ВЕЗНИ РЕД: Г.Чаушић (Ескисехир), А.Ковачевић (Црвена звезда), С.Мијаиловић (Кајзериспор), Н.Радоја (Селта), С.МИлинковић-Савић (Генк), А.Живковић (Партизан), С.Срнић (Чукарички), Ф.Костић (Штутгарт).

НАПАД: А.Пешић (Тулуз), У.Ђурђевић (Витесе), А.Чаврић (Генк).

Селекција Шпаније два пута узастопно освајала Европско првенство и да пуних пет година није осетила горчину пораза. А онда је дошао двомеч са Србијом!

Када се све сабере и одузме, они су наш понос, наша нада! Сада нека се посвете обавезама у клубовима, нека наставе да раде на себи, а на Европском је све могуће! Јер они знају како да сан претворе у јаву!

Пренос утакмице уживо могли сте да пратите на порталу Србија Данас.

ШПАНИЈА: Аризабалага, Манкиљо, Гомез, Мунијеса, Гаја, Мигез, Роберто, Иско, Делофео, Ел Хадади, Мунијаин.

СРБИЈА: Дмитровић, Стојковић (Филиповић), Вељковић, Ћирковић, Петровић, Радоја (Мијаиловић), Ковачевић, Срнић, Чаушић, Костић, Пешић (Чаврић).

УТАКМИЦА ЈЕ ГОТОВА СРБИЈА ЈЕ НА ЕВРОПСКОМ ПРВЕНСТВУ!

2:1 - GOOLL - КОСТИЋ - Опет води Србија. Соло продора Костића и лопта је у мрежи.

1:1 - GOOLL - РОБЕРТО - Центаршут лопта је прошла кроз казнени простор и ушла у гол.

87. минут - Први корнер за репрезентацију Србије на овом мечу!

83. минут - Шпанци прете, али на срећу Србије, свака лопта завршила поред или изнад гола или у рукама сигурног Дмитровића.

78. минут - Сарабиа је покушао после корнера, али сјајан Дмитровић!

75. минут - Споро тече време, као вечност! Шпанци прете из свих оружја! Ајмо момци још само мало!

65. минут – Каква шанса за Шпанију, Рамирез се ослободио свог чувара упутио ударац у контра угао али је статива била савезник Србије.

58. минут - Репрезентативци Србије одлучили су да сву концентрацију успере на чување свог гола. Шпанци нападају, али се "орлићи" храбро бране!

49. минут - Од почетка другог дела сусрета репрезентација Шпаније кренула је одлучно ка голу Дмитровића свесна чињенице да је само брзи погодак одржава у борби за одлазак на Еуро.

45. минут - полувреме - Водећи погодак дао је ветар у леђа "орлићима" који су кренули још одлучније ка голу Шпанаца. Актуелни резултат повећава шансе наше селекције повећава шансе да наша селекција заигра на Европском првенству за играче до двадесет година, где се нисмо такмичили још од 2009. године.

Од почетка сусрета, судија нема милости према нашој репрезентацији. За сваки и најмањи контакт суди се прекршај а неретко се додељује и жути картон.

31. минут - GOOLL - СРБИЈА ВОДИИИИИ - Костић је лепо прошао по страни убацио лопту у шеснаестерац али је Гаја у жељи да спаси свој гол погодио Мигеза који је убацио лопту у мрежу.

20. минут - Гомез је одлично преварио нашу одбрану добро шутирао али је Дмитровић сјајно интервеснисао.

17. минут - Србија је имала сјајну прилику. Пешић је повукао контру са друге стране трчао је Костић, имали смо 2 на 1 али је онда Пешић уместо да настави кретање послао лошу лопту Костићу тако да је сјајна шанса отишла у неповрат.

12. минут - После грешке одбране Иско је снажно шутирао са 16 метара али је Дмитровић закачио лопту и иузбацио у корнер.

5. минут - Као и на првом мечу, репрезентација Србије кренула је храбро и оштро од самог почетка. По формацији 4-4-2 јасно је да ће "орлићи" пре свега покушати да сачувају гол, али се неће либити да искористе сваку шансу да запрете.