"Орлићи" убедљиво до победе, али још увек далеко од баража

09.09.2014. 17:00 19:21
Detalj sa meča kvalifikacija za EP U21 između Srbije i Severne Irske
Детаљ са меча квалификација за ЕП У21 између Србије и Северне Ирске / Извор: Фото: фсс.рс

Што је било до игре и резултата нашег националног тима, млади српски фудбалери су испунили, али да ли ће то бити довољно за пласман у бараж за ЕП показаће мечеви последњег кола у осталим квалификационим групама.

Млада фудбалска репрезентација Србије савладала је селекцију Северне Ирске резултатом 4:1 (2:0) у последњем мечу квалификација за одлазак на Европско првенство 2015. године.

У мечу играном на "Шамрок парку" у Портдауну, "орилићи" су забележили убедљив тријумф против нејаког домаћина. Наша национална селекција овом победом такмичење у Групи 9 завршила је на другој позицији, иза првопласиране Италије, која је декласирала Кипар резултатом 7:1.

Овакви исходи мечева последњег кола значе да ће наша млада селекција морати да чека резултате мечева последњег кола у осталим групама и надати се да ће се у случају повољних резултата ипак пласирати у бараж за Европско првенство 2015. у Чешкој.

Сјајну партију у мечу против Северних Ираца пружио је Славољуб Срнић који је постигао два поготка, у 36. и 56. минуту, док је одличну подршку имао у Александру Пешићу који је најпре "начео" мрежу голмана Џонса у 34. минуту, да би потом два пута био асистент код погодака нашег тима. Прво је припремио други гол Срнића, а затим је упослио и Филипа Костића за 4:0 у 58. минуту. Једини погодак за домаћина дело је Рајана Бробела у 68. минуту сусрета.

Пласман у бараж за Европско првенство у Чешкој обезбедиће победници десет квалификационих група, као и четири најбоље другопласиране репрезентације.

ГРУПА 9, последње коло

Северна Ирска - СРБИЈА 1:4

(Бробел 68. - Пешић 34, С.Срнић 36, 56, Костић 58.)

Италија - Кипар 7:1

(Бернардески 42, Панајоту 45 2аг, Стураро 56, Белоти 62, Дези 70, Лонго 76, Ругани 80. - Сотириу 29.)

ТАБЕЛА
1. Италија 18
2. СРБИЈА 16
3. Белгија 16
4. Кипар 6
5. Сев. Ирска 3

ЕП У21, КВАЛИФИКАЦИЈЕ: СЕВЕРНА ИРСКА - СРБИЈА 1:4 (0:2)

Стадион:
"Шамрок парк", Портдаун

Судија: Уго Мигел (Португал)

Стрелци: 0:1 Пешић 34, 0:2 С.Срнић 36, 0:3 С.Срнић 56, 0:4 Костић 58, 1:4 Бробел 68.

СЕВЕРНА ИРСКА: Џоунс, Дамиген, Харни, Конлан (Бурнс 80), МекНер (МекГиан 83), Винчестер, Сендлес-Вајт, Бробел, Доерти (Милар 57), Греј, Дафи. Селектор: Џим Маџилтон.

СРБИЈА: Дмитровић, Пантић, Вељковић, Петровић, Петковић, Радоја (Милинковић-Савић 86), Чаврић (Ђурђевић 68), Мијаиловић, С.Срнић (Стојковић 90), Костић, Пешић. Селектор: Радован Ћурчић.

Најзанимљивије детаље са меча Северна Ирска - Србија могли сте да пратите на сајту Србије Данас.

ТОК МЕЧА:

90. минут - КРАЈ!!! Убедљива победа Србије, али вечерњи мечеви показаће да ли и "Пирова".

89. минут - Покушај Пешића је изблокиран, па промене резултат није било.

82. минут - Костић шутира поред гола.

Италија у овим моментима води резултатом 6:1, тако да шанса за прво место одавно више не постоји. Наша репрезентација чекаће резултате вечерњих мечева како би сазнала да ли ће наредне године играти на ЕП.

75. минут - Костић шутира, али Џонс брани.

71. минут - Пешић поново покушава, али Џонс овог пута брани.

67. минут - ГОООООЛ!!! 1:4! Бробел је смањио предност наше селекције.

58. минут - ГОООООЛ!!! 0:4! Костић постиже четврти погодак за наш тим после нове асистенције Пешића. Велика предност нашег тима, али Италијани воде резултатом 3:1, тако да је прво место сада веома далеко.

56. минут - ГОООООЛ!!! 0:3! Пешић асистира Срнићу, а овај погађа и практично решава питање победника већ у уводној фази другог дела игре.

52. минут - Срнић је упослио Костића који има прву прилику на старту другог дела, али шутира ван оквира гола.

45. минут - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА! Одличан резултат за наш национални тим, али су у завршници првог дела игре на мечу у Италији, "азури" стигли до изједначења а потом и вођства, што нашој репрезентацији никако не иде "на руку".

44. минут - Пешић је имао нову прилику у завршници првог полувремена, али је шутирао ван оквира гола.

42. минут - Дафи је имао прилику за Северну Ирску, али је Дмитровић одбранио.

36. минут - ГОООООЛ!!! 0:2! Само два минута након водећег гола нашег тима, Славољуб Срнић је дуплирао вођство нашег тима!

Овај резултат уз резултат меча у Кастел ди Сангру води Србију на ЕП!

34. минут - ГОООООЛ!!! 0:1! Пешић постиже трећи гол за српски тим у само пет дана. Петровић је асистирао Пешићу који доводи Србију у вођство!

Период игре без већих прилика на обе стране, па није било ни посла за чуваре мреже две екипе.

У овим моментима Кипар води 1:0 на гостовању Италији. Овим резултатом и победом нашег тима, Србија иде у бараж.

20. минут - Пешић је покушао, али је Џоунс још једном добро интервенисао.

19. минут - Срнић је имао добру шансу, али промене резултат нема.

15. минут - Костић је извео корнер за наш тим, али је Пешићев ударац изблокиран.

Првих петнаест минута протекло је у игри без правих шанси на обе стране. Костић и Срнић су покушали у два наврата да запрете противничком голману Џоунсу, али промене резултат није било.

6. минут - Конлан је извео корнер за Северну Ирску, пронашао је Харнија у шеснаестерцу, али овај промашује гол.