ЕУРО 2016: Немци ПРЕГАЗИЛИ Словаке за пласман у четвртфинале (ВИДЕО+ФОТО)

26.06.2016. 19:50
Miler
Милер / Извор: Реутерс

"Панцери" одиграли најбољи меч у досадашњем току турнира.

Репрезентација Немачке се рутински пласирала у четвртфинале ЕП у Француској пошто је у Лилу декласирала Словачку (3:0) и сад чека ривала за пласман у полуфинале, а то ће бити победник дуела Шпанија - Италија. Победа изабраника Јоакима Лева је могла да буде много убедљивија, јер његови изабраници нису искористили бројне шансе, Месут Озил чак није искористио ни пенал.

ЕУРО НЕ БИ БИО ИСТИ БЕЗ ЊИХ : Ово су најлепше навијачице на ЕП у Француској (ФОТО)

Немци су после само 13. минута могли да воде 2:0. Боатенг је начео Словаке, а Озил затим није искористио пенал, што можете да погледате ОВДЕ.

У 43. минуту су практично већ решене све дилеме око победника. Стрелац је био Марио Гомез који се тим голом изједначио са Јиргеном Клинсманом по броју погодака на ЕП.

У другом полувремену Немци су рутински чували предност, а у 63. минуту Јулијан Дракслер је волеј ударцем поставио коначних 3:0.

НЕМАЧКА – СЛОВАЧКА 3:0
Стрелци: Боатенг у 8, Гомез у 43. и Дракслер у 62. минуту. Стадион: Пјер Моро у Лилу. Гледалаца: 50.000. Судија: Симон Марсињак (Пољска)

НЕМАЧКА: Нојер, Кимих, Боатенг (од 72. Хеведес), Хумелс, Хектор, Кедира (од 76. Швајнштајгер), Крос, Милер, Озил, Дракслер (од 72. Подолски), Гомез

СЛОВАЧКА: Козачик, Пекарик, Шкртел, Ђурица, Ђембер (од 84. Салата), Хрошовски, Шкрињар, Куцка, Хамшик, Вајс (од 46. Грегуш), Ђуриш (од 64. Шестак).