ЕУРО 2016: Португалци НА ДРАМАТИЧАН НАЧИН послали Хрвате кући! (ВИДЕО+ФОТО)

25.06.2016. 23:32
Ronald
Роналд / Извор: Реутерс

Познат први четвртфинални пар.

Португалија је трећи четвртфиналиста ЕП пошто је после продужетка победила Хрватска 1:0 у Лансу, али утакмица ће остати упамћена као једна од најгорих у историји континенталних шампионата. Португалија ће у четвртфиналу играти против Пољске у Марсељу у четвртак.

ЕУРО НЕ БИ БИО ИСТИ БЕЗ ЊИХ : Ово су најлепше навијачице на ЕП у Француској (ФОТО)

Португалија и Хрватска одиграле су једну од најгорих утакмица у досадашњем току ЕП. Колико је прво полувреме било лоше, најбоље говоре речи спортског коментатора РТС Александра Стојановића: - Ако нисте гледали прво полувреме, нисте пропустили баш ништа.

УЕФА ОДЛУЧИЛА: Ово је НАЈЛЕПШИ гол групне фазе ЕП (ВИДЕО)

Ни друго полувреме није донело бољу слику на терену стадиона Феликс Болер. Хрвати су још нешто и покушавали, док су Португалци били катастрофално лоши, без идеје, без повезане акције. Колико је лоша била утакмица у регуларном току, најбоље говори податак да ниједна од две екипе није упутила ударац у оквир гола. Тако је ова утакмица постала прва таква на ЕП још од 1966. године.

ВЕЛЕМАЈСТОРИЈА: Шаћири постигао НАЈЛЕПШИ гол на ЕП (ВИДЕО)

Највише је подбацио Кристијано Роналдо. Капитен Португалије је у прва три меча на ЕП укупно шутно на гол ривала 32 пута, а против Хрвата у првих 90 минута не само да није шутнуо, већ је практично био невидљив.

ФУДБАЛ НА ПЕСКУ: Немања Вучићевић за историју

Ни у продужецима није било много игре, али је Хрватска имала феноменалну шансу да стигне до победе. После корнера Брозовића, на другој стативи је највише скочио Домагој Вида, али је шутирао преко гола. Перишић је три минута касније имао још бољу шансу, али је голман Руи Патрисио уз помочћ стативе одбранио. Севнула је феноменална контра Португалаца, четири на четири, лопта је стигла до Кристијана Роналда који је шутирао, голман Хрватске Данијел Субашић, на правом месту је био резервиста Рикардо Кварешма и главом је послао је у мрежу Хрвата, за делиријум међу навијачима Португалије.

Хрватска - Португалија 0:1
Стрелац: Кварешма у 117. минуту. Стадион: Феликс Болер у Лансу. Гледалаца: 38.000. Судија: Карлос Веласко Карбаљо (Шпанија).

ХРВАТСКА: Субашић, Срна, Вида, Ћорлука, Стринић, Бадељ, Модрић, Брозовић, Ракитић, Перишић, Манџукић (од 88. Калинић).

ПОРТУГАЛИЈА: Руи Патрисио, Седрик, Пепе, Фонте, Гереиро, В. Карваљо, А. Силва, Жоао Марио (од 87. Кварежма), Андре Гомеш (од 50. Ренато Санчес), Нани, Кристијано Роналдо.