ЕВРОКУП: Први пораз Вујошевића на клупи Лиможа

03.02.2016. 22:09
Duško Vujošević
Душко Вујошевић / Извор: МН Press

Француски шампион још увек има шансе за пласман у следећу фазу

Душко Вујошевић доживео је први пораз на клупи Лиможа. Француски шампион је поражен о оквиру петог кола групе “И” Еврокупа на гостовању немачком Олденбургу – 92:88 (17:16, 24:25, 26:21, 25:26 ), али је И даље задржао изгледе за пласман међу 16 најбољих.

ЛОШЕ ВЕСТИ ИЗ БЕРЛИНА: Драган Милосављевић поново повређен (ФОТО)

После изјдначеног првог полувремена (41:41) Олденбург је у наставку утакмице успео да стекне осетнију предност коју је задржао до 36. минута кад је Лео Вестермна тројком изједначио на 78:78. Међутим, финиш је припао Немцима који су били прецинији И смиренији И сасвим заслужено дошли до тријумфа – 92:88 којим им је обезебедио прво место у групи.

ЕВРОКУП: Тепић и ПАОК срушили Валенсију

У победничкој екипи најефикаснији су били Дагинс (21) И Препелич (16), док су у редовима Лиможа бољи од осталих били Денијелс (15) И Бонго Коло (14).

Лимож И даље има шансе за пласман у следећу фазу Еврокупа. Изабраницима Душка Вујошевића потребно је да у наредном, последњем, колу на свом терену савладају ПАОК.