ЕЛ: Ивковић срушио "краља" уз звук сирене, Теодосић човек одлуке (ВИДЕО)

14.11.2014. 21:01 22:42
Dušan Duda Ivković tokom Evropskog prvenstva 2013. godine
Душан Дуда Ивковић током Европског првенства 2013. године / Извор: МН Press

Клуб из Истанбула нанео Реалу први пораз у сезони.. Победу је забележио још један српски тренер, Саша Обрадовић, који је са Албом славио у Загребу.*Српски плеј блистао у Лиможу.

Кошаркаши Анадолу Ефеса савладали су екипу Реал Мадрида резултатом 75:73 (18:18, 21:18, 21:21, 15:16) у петом колу групе А. У изузетно изједначеном сусрету тим нашег тренера Душана Ивковића до тријумфа је стигао у неизвесној завршници у коју је ушао са четири поена предности (68:64), да би у последња три минута гости из Мадрида успели да преокрену и наговесте да би могли да сачувају непобедивост у елитном такмичењу.

Ипак, у последњем нападу, при резултату 73:73, домаћин је имао чак четири покушаја да поентира, да би на крају то и у учинио Метју Џенинг, из одбојке уз звук сирене. Најефикаснији у победничком саставу био је Седи Осман са 16 поена (7ск), али је кључну улогу у последњој четвртини одиграо Стефан Лазме који је меч завршио са 12 поена и седам скокова. У "краљевском клубу" Серхио Љуљ забележио је 20 поена, док је Јанис Бурусис додао 17 (6ск).

Тријумф у петој рунди забележио је још један српски тренер Саша Обрадовић. Алба је на гостовању у Загребу без већих проблема савладала Цедевиту резултатом 80:67 (21:25, 21:10, 19:15, 19:17). Албу је до победе водио Жамел МекЛин са 20 поена, док је код домаћина изнад просека био само Роко Лени Укић са 15 кошева. ЦСКА је победом на гостовању Лиможу забележио пети тријумф (86:76) и остао једини непоражени тим у групи Б. Када се ломио меч одговорност је преузео Милош Теодосић и на крају са 16 поена и 12 асистенција (индекс 26) био најзаслужнији за пети тријумф "армејаца".

ЕВРОЛИГА, 5. коло

Група А

Ефес - Реал Мадрид 75:73

Динамо Сасари - Жалгирис 92:80

ТАБЕЛА: Реал Мадрид 4-1, Ефес 4-1, Жалгирис 3-2, Нижњи Новгород 2-3, Уникс 1-4, Динамо Сасари 1-4.

Група Б

Цедевита - Алба 67:80

Лимож - ЦСКА 76:86

ТАБЕЛА: ЦСКА 5-0, Уникаха 3-2, Макаби 3-2, Алба 2-3, Цедевита 1-4, Лимож 1-4.

Група Ц

Барселона - Панатинаикос 78:69

ТАБЕЛА: Барселона 5-0, Фенербахче 3-2, Панатинаикос 3-2, Армани 2-3, Бајерн Минхен 1-4, Туров 1-4.