ЕВРОЛИГА Ф4: Богдан спасао Фенер и заказао српско финале (ВИДЕО)

13.05.2016. 23:19
Bogdan Bogdanović i igrači Fenerbahčea
Богдан Богдановић и играчи Фенербахчеа / Извор: Профимедиа

За титулу шампиона Европе бориће се Фенербахче и ЦСКА из Москве.

Кошаркаши Фенербахчеа победили су Кучу Лаборал у полуфиналу фајнал-фора Евролиге у Берлину и први пут у историји биће у прилици да играју за европску круну. Њихов тренер Жељко Обрадовић који је чак 15 пут на финалном турниру, јубиларни десет пут стигао је до финала и бориће се девету титулу. Турски тим је до великог успеха стигао трек после продужетка. Иако су меч почели серијом 13:0, на волшебан начин су се спасили пораза и тек у додатних пет минута бацили на плећа сјајни шпански тим: Фенербахче - Куча Лаборал 88:77  (23:15, 18:25, 14:17, 17:15, 16:5). Јунак тријумфа био је српски репрезентативац Богдан Богдановић који у додатних пет минута постигао девет поена.  Противник Фенербахчеа у великом финалу које се игра у недељу биће ЦСКА из Москве нашег аса Милоша Теодосића.

Бодрени огромном подршком турских навијача у Берлину, кошаркаши Фенера су почели фантастично и већ у трећем минуту преко Датомеа и Антића повели са 13:0! Мало ко је очекивао да ће се играчи Куче Лаборал експресно опоравити од почетног нокдауна и смањити на 15:13. Екипа из Истанбулу боље је одиграла завршницу прве четвртине и после 10 минута имала вођство 23:15.

ЕВРОЛИГА Ф4: Армејци силно почели, па се коцкали на путу до финала (ВИДЕО)

Поново је тим из Баскије имао одговор. Овога пута преко Бурусиса који је брзо дошао до 11 поена, баш као и Даријус Адамс. На другој страни Јан Весели је имао неколико сјајних закуцавања, док је Богдан Богановић уз Екпе Јуда био најефикаснији у редовима Фенера. Ипак, то је било довољно само за минимално вођство после првог полувремена – 41:40

ЛЕТЕЋИ ЧЕХ: Јан ВЕСЕЛИ поново малтретира ОБРУЧЕ! (ВИДЕО)

Са још више самопоуздања заиграли су шпански кошаркаши у другом полувремену. Већ на самом старту дошли су до првог вођства – 42:41, а преко разиграних Бурусиса. Адамса и Џејмса дошли у 33. минуту до велике предности – 66:59. Жељко Обрадовић је на све начин покушавао да своје изабранике ослободи нервозе и натера их да играју као на почетку дуела кад су доминирали тереном. Са шест везаних поена Јана Веслог Турци су пришлии на 66:65 у 37. минуту

Уследила је неизвесна завршница у којој су играчи Фебербахчеа искуључиво тројкама покушавали да дођу до победе. Датоме је био прецизан и самњио на 71:70 45 секунди пре краја. У следечем нападу Адамс је био половично прецизан са линије слободних бацања, а  Слукас је само 25 секунди пре завршетка  меча изједначио -  72:72. Шпанци су имали последњи напад, трошили га до последњег звука сирене, али је Адамс био непрецизан и меч је морао да оде у продужетак.

Додатних пет минута обележио је маестрални Богдан Богдановић. Српски репрезентативац је продужетак отворио тројком, затим постигао још шест поена. Фенер је повео са 85:76 и славље је могло да почне.