ЕВРОЛИГА: Галата у Топ16, Валенсија понизила Нептунас

18.12.2014. 20:48 22:45
Vasilis Spanulis na susretu protiv Galatasaraja
Василис Спанулис на сусрету против Галатасараја / Извор: Профимедиа

Галатасарај је пред празним трибинама остварио победу над Олимпијакосом.

У групи Д, Валенсија је стигла до треће, додуше безначајне победе, над Нептунасом од 103:65. Екипа Владимира Перасовића водила је током читавог сусрета, а "наранџасти" су имали чак седам двоцифрених играча. Харагоди и Дубљевић су убацили 20, односно 19, док је српски репрезентативац Немања Недовић за 22 минута имао учинак (11 п, 3/5 за три, 3ск,5 ас). У литванском тиму Галијус је завршио сусрет са 15.

Турски Галатасарај је у неизвесној завршници савладао пирејски Олимпијакос са 79:74 и тако уз пуно муке успео да се домогне Топ16 фазе. Резултатску клацкалицу и питање победника решио је репрезентативац Порторика Карлос Аројо, на 55 секунди до краја, када је после убачене двојке "попео" предност своје екипе на 5 (73:68). Аројо је уједно био и најефикаснији појединац сусрета са 24 поена, док су Јанг и Мицов имали по 13. За црвено-беле из Грчке, Мет Лоџески је постигао 22, док је Спанулис имао 11 поена и 5 успешних додавања.

Уколико Црвена звезда победи Лаборал Кућу, поново ће у групу са Галатасарајем, а у случају пораза, Олимпијакос и ЦСКА биће јој наредни ривали.

KK Galatasaraj
KK Галатасарај / Извор: Профимедиа

У оквиру групе Б, ЦСКА је још једном показао силу, савладавши француски Лимож са 88:56. Екипа Димитриса Итудиса стигла је до 10. тријумфа у првој фази и на тај начин остала једини непоражени тим. "Црвену армију" предводио је Витали Фридзон са 19 поена и 5 асистенција, док је Воронцевич убацио 12. Милош Теодосић и није био у протоколу због повреде. Код гостију, само два кошаркаша су забележила двоцифрен учинак (Џамар 12, Рамел 11). Макаби је потврдио друго место, наневши шести пораз шпанској Уникахи. "Понос Израела" предводио је Девин Смит са 22, док је Парго убацио 16. Алекс Марић играо је само 10 минута и постигао 2 поена. У тиму из Малаге, Гренџер је имао 11, док је први плеј "орлова" Стефан Марковић, постигао 7 поена за 18 минута.

У директном дуелу за прво место у А групи, Реал је сјајном игром у другом полувремену преломио Ефес (90:70) и тако прекинуо серију пораза у свим такмичењима. Дабл-дабл је имао Јанис Бурусис (19п, 10ск), док је Руди Фернандез убацио 17. У екипи Дуде Ивковића, Дарио Шарић и Перпероглу су постигли по 11, док је Ненад Крстић преседео меч на клупи.

ЕВРОЛИГА, 10. коло

ГРУПА А:

Реал – Ефес 90:70

Нижњи – Уникс (петак, 18)

Жалгирис – Сасари (петак, 18:45)

• ТАБЕЛА: Реал Мадрид 8-2, Ефес 6-4, Уникс 5-4, Жалгирис 4-5, Нижњи 4-5, Сасари 1-8.

ГРУПА Б:

ЦСКА – Лимож 88:56

Макаби – Уникаха 81:73

Алба – Цедевита (петак, 20:15)

• ТАБЕЛА: ЦСКА 10-0, Макаби 7-3, Уникаха 4-6, Алба 4-5, Лимож 2-8, Цедевита 2-7.

ГРУПА Ц:

Туров – Армани 96:101

Фенербахче – Бајерн (петак, 21)

Панатинаикос – Барселона (петак, 21)

• ТАБЕЛА: Барселона 8-1, Фенербахче 7-2, Армани 5-5, Панатинакос 5-4, Бајерн 2-7, Туров 1-9.

ГРУПА Д:

Валенсија – Нептунас 103:65

Галатасарај – Олимпијакос 79:74

Црвена звезда – Лаборал Кућа (петак, 19)

• ТАБЕЛА: Олимпијакос 8-2, Црвена звезда 5-4, Лаборал Кућа 5-4, Галатасарај 4-6, Нептунас 4-6, Валенсија 3-7.