ЕВРОЛИГА: Олимпијакос близу фајнал-фора, сјајни Крстић и Џенинг продужили наду Ефесу (ВИДЕО)

21.04.2015. 21:20
Duel Rudija Fernandeza i Nenada Krstića u meču Real - Efes
Дуел Рудија Фернандеза и Ненада Крстића у мечу Реал - Ефес / Извор: Профимедиа

Екипа из Пиреја близу је пласмана на свој пети завршни турнир у последњих седам година. Реал надокнадио 13 поена заостатка, али је ипак поражен тројком у последњој секунди.

Кошаркаши Олимпијакоса повели су у четвртфиналној серији плеј-офа Евролиге против Барселоне пошто су у трећем мечу као домаћини славили резултатом 73:71 (26:23, 18:13, 15:24, 14:11). Овом победом екипа из Пиреја стигла је надомак пласмана на финални турнир најјачег европског такмичења које ће покушати да "овери" већ у четвртак када у Дворани мира и пријатељства поново гостује тим из Каталоније.

У веома изједначеном мечу домаћи тим водио је већим делом меча, почетком трећег периода имао је предност и од 10 поена (46:36), али су се гости захваљујући расположеном Доелману у потпуности вратили у игру и преокренули у 30. минуту (57:60). Међутим, од тог момента Олимпијакос је одиграо сјајну одбрану. Ношен феноменалном подршком навијача у Дворани мира и пријатељства није дозволио поене Каталонцима у првих два и по минута током којих су комплетирали серију 9-0 за предност од вредних шест поена (66:60).

Vasilis Spanulis se raduje
Василис Спанулис се радује / Извор: Профимедиа

Најзаслужнији за тај преокрет били су Принтезис и Хантер, али су домаћи у преосталих седам и по минута постигли само четири поена, док се барселона мало по мало сасвим приближавала и у последњи минут ушла са само поеном заостатка. Завршница је потрајала као вечност домаћину, будући да су арбитри у два наврата морале да прегледавају снимак, а оба пута судијска тројка у којој су били и наши Илија Белошевић и Милија Војиновић лопта је додељена гостима. Међутим, Олесон није погодио тројку за преокрет, а Спанулис и Принтезис били су сигурни са пенала, док Барса у последњих пет секунди нису успели да организују напад за продужетак (73:71).

Најбољи у редовима Олимпијакоса био је сјајни Јоргос Принтезис са 19 поена, четири скока и индексом 21, док је Василис Спанулис забележио 15 кошева и осам асистенција. На другој страни, бољи од осталих био је Хуан Карлос Наваро са 14 поена и шест асистенција, Саторански је уписао 12, а Доелман и Лампе по 10 поена.

Nenad Krstić u dresu Anadolu Efesa
Ненад Крстић у дресу Анадолу Ефеса / Извор: Профимедиа

Ефес је победом у Истанбулу против Реал (75:72) смањио резултат у серији на 2-1. После два тријумфа "краљевског клуба" у Мадриду, екипа Дуде Ивковића успела је да у "Абди Ипекчи" дворани избори наставак серије.

Реал је добро почео и трећи меч, водио средином првог дела игре осам поена разлике (11:19), али је Ефес успео да преокрене и половином друге четвртине пређе у вођство. Од тог момента почиње постепено да расте предност домаћина, која тројком Џенинга у 32. минуту достиже максималних "плус 13" (59:46). Чинило се тада да је меч већ решен, али је онда уследила "симултанка" Серхија Родригеза који је убацио 15 од наредних 17 поена Реала (какву је блокаду "добио" Шпанац погледајте ОВДЕ) и увео "Краљеве" у неизвесну пенал завршницу у којој је Џејси Керол седам секунди пре краја донео изједначење гостима (72:72), али је Мет Џенинг тројком уз звук сирене продужио наду турског клуба за сензационалним преокретом у серији и пласманом на фајнал-фор.

Сјајну партију у домаћем саставу пружио је Ненад Крстић који је забележио 17 поена (шут за два 7/9), седам скокова и индекс корисности 26, док је јунак победе Ефеса Мат Џенинг уписао 21 кош (за три 5/7). Код гостију Серхио Родригез забележио је 17 поена од чега 15 у последњој четвртини, док је Серхио Љуљ додао 15 кошева.