ЕВРОЛИГА: Теодосић и ЦСКА кроз ДРАМУ до КРОВА Европе!

15.05.2016. 22:32
Košarkaši CSKA
Кошаркаши ЦСКА / Извор: Профимедиа

"Армејци" прокоцкали плус 21, једва се спасили пораза у регуларном току, али на крају ипак славили после продужетака.

Милош Теодосић је коначно освојио Евролигу, ЦСКА је постао првак Европе седми пут!  Капитен Србије је предводио ЦСКА из Москве ка драматичној победи 101:96 после продужетака (83:83 после 40 минута) против Фенербахчеа у финалу Фајнал фора који је одигран у Берлину. Теодосић је победом у финалу Евролиге растужио тренера Фенербахчеа Жељка Обрадовића, као и саиграче из репрезентације Србије Богдана Богдановића и Николу Калинића.

Ученик Димитриос Итудис, тренер ЦСКА, надмудрио је учитеља Жељка Обрадовића са којим је сарађивао чак 13 година у Панатинаикосу. Итудис је стигао до прве самосталне титуле првака Европе, Обрадовић је остао на осам, што је апсолутни рекорд.

НЕМА КРАЈА: ФИБА тврди једно, ЕВРОЛИГА друго, а репрезентација и српски клубови...

Титула првака Европе је после велике драме отишла у Москву, мада није тако деловало после половине утакмице. Играчи ЦСКА су се пред крај друге четвртине одлепили на плус 10, а полувреме окончали предношћу од чак 20 разлике (50:30). Теодосић је у првом полувремену био феноменалан, а посебно се истакао асистенцијом коју можете да погледате ОВДЕ. Капитен Србије је меч завршио са 19 поена (1/1 двојке, 3/5 тројке, 8/9 слободна бацања), пет скокова и шест асистенција. Уз Теодосића, који је имао феноменалну асистенцију после које ЦСКА повео 81:78 коју можете да видите ОВДЕ, одличне партије су пружили и МВП Евролиге Нандо де Коло (22 поена), Кајл Хајнс (15) Андреј Воронцевич (11) и Кори Хигинс (12). Виктор Хријапа је постигао 10 поена, али је био прецизан кад је било најважније, 1,9 секунди пре краја.

Фенербахче је одиграо очајно прво полувреме, али је у другом заиграо као у трансу и вратио се са минус 20 на полувремену на 81:81 на нешто више од 30 секунди пре краја утакмице. Драма је у тим тренуцима достигла врхунац, фенербахче је на мање од 20 секунди повео 83:81, а у последњем нападу ЦСКА Де Коло је покушао тројком да донесе победу "армејцима", али је промашио, међутим Виктор Хријапа је био на правом месту, скочио у нападу и изједначио на 1,9 секунди пре краја. Фенер је имао напад за победу, али Јудо није успео ни да добаци до обруча.

Изабраници Жељка Обрадовића су повели 3:0 тројком Николе Калинића, али су затим све до средине треће четвртине били лоши у одбрани и неорганизовани у нападу. Очајну партију у дресу Фенербахчеа пружио је Јан Весели који је са линије слободних бацања шутирао невероватних 1/10! Постигао је седам поена (3/5 двојке) и уписао 5 скокова. Богдановић је одиграо далеко испод нивоа на који је навикао навијаче Фенербахчеа, постигао је само шест поена уз очајан шут из игре (3/5 двојке, 0/6 тројке). Имао је три скока и три асистенције. Калинић је постигао тројку, прве поене на утакмици, и то је било све од њега (0/3 двојке, 1/3 тројке) уз скок и две асистенције. Један од најбољих у редовима Фенера био је Перо Антић, стрелац 16 поена (1/1 двојке, 1/2 тројке, 11/12 слободна бацања). Боби Диксон је постигао 17 поена, а Екпе Јудо 16.

Наташа Ковачевић ЗНА зашто НОВАК губи од Мареја (ФОТО)