ЕВРОПСКЕ ИГРЕ: Ватерполистима злато у Бакуу!

21.06.2015. 17:56
Vaterpolisti Srbije na pobedničkom postolju na Evropskim igrama u Bakuu
Ватерполисти Србије на победничком постољу на Европским играма у Бакуу / Извор: Фото: Youtube Printscreen/Baku 2015 Еуропеан Гамес

"Делфини" после преокрета стигли до тријумфа над Шпанијом у финалу.

Ватерполисти Србије освојили су златну медаљу на првим Европским играма у Бакуу, пошто су у финалу савладали селекцију Шпаније резултатом 8:7 (2:3, 1:1, 4:2, 1:1).

"Делфини" су сјајном игром у другој половини финалног дуела преокренули резултат против "црвене фурије" и стигли до седме златне медаље за српски спорт у Бакуу, а једанаесте укупно, чиме се наша селекција налази на деветој позицији на листи освајача медаља.

Изабраници Зорана Миленковића губили су највећим делом меча у којем се играло гол за гол готово пуне три четвртине, да би тек 41 секунду пре краја трећег периода стигли до првог вођства, поготком Ђорђа Вучинића, да би 3:54 минута пре краја меча Јасмин Колашинац донео два гола предности и практично преломио меч. Истина, Шпанци су имали прилику да у последњем нападу дођу до изједначења, али су наши ватерполисти одиграли одличну одбрану и сачували своју мрежу.

Најефикаснији у редовима Србије био је Марко Јанковић који је постигао три гола, док су по један постигли Лукић, Вучинић, Колашинац, Касум и Тубић. У шпанској селекцији три гола постигао је Де ла Фуенте Игуал, два пута у стрелце се уписао Гранадос Ортега, а по једном Чико Ауњос и Мартинез.