Езе водио Младост до победе, навала Борца оставила свој тим без ње

15.09.2014. 14:50
Junak i tragičar kola u Jelen Superligi
Јунак и трагичар кола у Јелен Суперлиги / Извор: СД/илустрација

Нигеријски нападач је са два поготка донео свом тиму три бода на тешком гостовању у Новом Пазару, док је напад клуба из Чачка пропустио да сачува Борац у самом врху табеле.

После пет одиграних кола Јелен Суперлига добила је јединственог лидера. После ремија актуелног шампиона Црвене звезде у Крушевцу, Партизан је остао усамљен на челу табеле петом везаном победом на старту првенства, овог пута против Чукаричког.

Управо поменути дуели представљају најслабију и најквалитетнију фудбалску представу кола. Док у Крушевцу није виђен ниједан погодак, на Топчидерском брду мрежа се тресла чак шест пута, па је дуел у Хумској значајно допринео да ово коло не буде најнеефикасније у досадашњем току такмичења. Овако, виђено је укупно 19 погодака на осам мечева, па тај неславни рекорд остаје "на души" голгетерима из прва два кола сезоне (по 17 голова).

Радује чињеница да трећи пут у пет уводних кола није виђено ниједно искључење, али никако не улива оптимизам податак да су судије поделиле рекордних 47 јавних опомена, готово шест по мечу.

Резултати 5. кола: Доњи Срем - Рад 1:1, Нови Пазар - Младост 1:2, Спартак - Јагодина 2:0, Напредак - Црвена звезда 0:0, Борац - ОФК Београд 1:1, Партизан - Чукарички 4:2, Вождовац - Раднички 1923 0:1, Војводина - Раднички Ниш 3:0.

ЈУНАК КОЛА - ПАТРИК ФРАЈДЕЈ ЕЗЕ (МЛАДОСТ ЛУЧАНИ)

Нападач који је у јулу појачао тим из Лучана преласком из крушевачког Напретка, најзаслужнији је за тријумф Младости на гостовању Новом Пазару (2:1). Нигеријац је са два поготка у првом полувремену трасирао пут свог тима ка другој узастопној победи у шампионату, а имао је још неколико прилика да још више побољша свој голгетерски учинак. Двадесетдвогодишњи фудбалер показао је да је у солидној форми пошто је и током репрезентативне паузе у шампионату постигао три поготка на две пријатељске утакмице са лајковачким Железничаром и Рударом из Пљеваља, па делује да ће ове сезоне бити значајно појачање у навали клуба са Бјелице.

ТРАГИЧАРИ КОЛА - НАПАДАЧИ БОРЦА

Навала Борца "најзаслужнија" је што је ОФК Београд однео бод са Градског стадиона у Чачку. "Романтичари" су повели аутоголом Хавијера Кохенеа већ у првом минуту сусрета. Парагвајац је неспретном реакцијом истакао озбиљну кандидатуру да понесе ову незахвалну титулу, али су га превазишли његови саиграчи из офанзивне линије. Бабић, Стојановић и Ђенић пропустили су велики број зицера на овом сусрету, па је погодак последњепоменутог у 73. минуту стигао прекасно да би се обезбедио потпуни преокрет и сачувало место у самом врху табеле.

Шесто коло, 20-21. септембар: Раднички Ниш - Рад, Чукарички - Доњи Срем, Раднички 1923 - Партизан, ОФК Београд - Вождовац, Младост - Борац, Црвена звезда - Нови Пазар, Јагодина - Напредак, Војводина - Спартак.