ФИНАЛЕ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Реалу 11. круна, пенали пресудили Атлетику

28.05.2016. 22:43
Ramos
Рамос / Извор: Реутерс

Краљевски клуб славио у Милану.

Реал је првак Европе! Једанаести пут. Краљевски клуб је после пенала победио Атлетико и после пенала 5:3 пошто је меч у регуалрном току окончан резултатом 1:1, а у продужецима није било гола. Гол одлуке постигао је Кристијано Роналдо на старту пете серије, претходно је у четвртој стативу погодио Дијего Годин, штопер Атлетика.

Реал је много боље отворио меч у Милану, а прву шансу имао је преко Касемира, чији је ударац са само пет метара на гол линији ногом зауставио голман Атлетика Јан Облак, који је после Срећка Катанеца и Златка Заховича постао

Реал је повео у 15. минуту, стрелац је поново био капитен Серхио Рамос, као пре две године у финалу у Лисабону између истих ривала. Делује да су судије оштетиле Атлетико, а ви гол можете да погледате ОВДЕ. ОВДЕ погледајте са којом се легендом српског фудбала тим голом изједначио Серхио Рамос

СРАМ ГА БИЛО: Она је због Рамоса плакала као киша (ФОТО)

Само што је почело друго полувреме, Атлетико је имао феноменалну шансу да изједначи. Дефанзивац Реала Пепе је скривио пенал оборивши Фернанда Тореса, а лопту је на белу тачку ставио Антоан Гризман. Како је Француз шутирао, погледајте на клипу испод.

После неискоришћеног пенала Атлетико је пао психички, а Реал имао неколико шанси да реши меч, Најбољу није искористио Карим Бензема, његов ударац искоса са десетак метара одлично је зауставио голман Атлетика Јан Облак.

Казна за промашаје Реал је стигла у 79. минуту. Хуанфан је одлично центрирао са десне стране, а резервиста Фереира-Караско је остао заборављен на другој стативи и постигао је гол са петерца, и тако постао први Белгијанац који је био стрелац у финалу Купа/Лиге шампиона.

ИГРАЛИ СУ ИЛИ ЗА ЗВЕЗДУ ИЛИ ЗА ПАРТИЗАН: Седморица из ЦРНЕ ГОРЕ у финалу Купа/Лиге шампиона (ФОТО)

До краја меча није било голова, па се отишло у продужетке, исто као и пре две године у Лисабону, само што је тад Реал изједначио у надокнади меча, а затим победио 4:1. Овог пута у продужецима није било голова, па се приступило извођењу пенала у којима су сва петорица играча Реала била прецизна, док је Дијего Годин из Атлетика погодио стативу.

РЕАЛ - АТЛЕТИКО 1:1 - пеналима 5:3

Стрелци: Рамос у 15. минуту за Реал, а Фереира-Караско у 79 за Атлетико.

Пенал серија: Лукас Васкез - 1:0, Гризман - 1:1, Марсело - 2:1, Габи - 2:2, Бејл - 3:2, Саул - 3:3, Рамос - 4:3, Годин - 4:3, Кристијано Роналдо 5:3.
Стадион: Ђузепе Меаца у Милану. Гледалаца: 78.000. Судија: Марк Клатенбург (Енглеска).
РЕАЛ: Навас, Карвахал (од 52. Данило), Пепе, Рамос, Марсело, Крос (од 72. Иско), Касемиро, Модрић, Бејл, Кристијано Роналдо, Бензема (од 77. Лукас Васкез).
АТЛЕТИКО: Облак, Хуанфран, Годин, Савић, Филипе Луис (109 Лукас Хернандез), Габи, Коке (од 116. Томас), Августо Фернандез (од 46. Фереира-Караско), Саул, Гризман, Торес.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Експресни повратак у елиту (ФОТО)