СП: Бензема за сигуран старт Француза

15.06.2014. 21:35 14:45
Karim Benzema
Карим Бензема / Извор: Бета/АП

Са два поготка, првотимац Реал Мадрида предводио је "триколоре" до важног тријумфа. За потврду другог гола, први пут у историји искоришћена је "гол технологија".

Репрезентација Француске оправдала је улогу фаворита и са 3:0 савладала селекцију Хонаудраса. Од првог минута „триколори“ су загосподарили тереном. Претежно се играло на половини Хондураса, репрезентативци Француске диктирали су темпо, имали више лопте у ногама али је у том периоду игре виђено јако мало шанси. У два наврата оквир гола била је савезник Хондураса, али свега неколико тренутака пред одлазак на одмор Паласио је фаулирао Погбу а судија је показао на белу тачку са које је неумољив био Бензема.

Где су стали у првом, репрезентативци Француске наставили су и у другом полувремену. После само три минута игре у другом полувремену, Бензема је умакао чуварима снажно шутирао, лопта се одбила о стативу, а голман Ваљадарес се није најбоље снашао и послао лопту у сопствену мрежу. Како био утврдили да ли се погодак признаје први пут у историји фудбала употребљена је „гол технологија“ која је потврдила аутогол голмана Хондураса.

Вођство од 2:0 није било довољно „галским петловима“ који су наставили са својом доминацијом, а двадесетак минута пре краја меча, Бензема се по други пут уписује у листу стрелаца. После шута Дебушија лопта је дошла до ноге Бенземе који је искористио непажњу одбране противника и послао лопту у мрежу.

Податак који јасно сведочи о теренској доминацији „триколора“ је то да су репрезентативци Хондураса први озбиљнији напад имали тек у двадесетак минута пре краја сусрета. У наредном колу Француску очекује дуел са Швајцарском, док ће Хондурас одмерити снаге са Еквадором.

ФРАНЦУСКА: Лорис, Дебиши, Варан, Сахо, Евра, Погба (Сисоко), Кабај (Мавуба), Матуиди, Валбуена (Жиру), Бензема, Гризман.

ХОНДУРАС: Ваљадарес, Бекелис, Бернандез (Чавез), Фигероа, Изагире, Најар (Кларос), Паласиос, Гардио, Еспиноза, Бенгтсон (Гарсија), Костли.

Текстуални пренос сусрета могли сте да пратите на сајту Србија Данас.

Током већег дела сусрета фудбалери Хондураса били су изузетно чврсти у дуелима што је често за резултат имало јавне опомене.

73. минут - 3:0 GOOLL - После шута Дебушија лопта се одбила до Бенземе који је искористио тренутак успаваности одбране Хондураса и послао лопту у мрежу.

70. минут - Први озбиљнији нападад Хондураса. Грешку француске одбране покушао је да искористио Фигароа, али је Лорис био на месту.

65. минут - Евра је лепо пронашао Матуидија али је овај са свега пет метара шутирао поред гола.

Први пут у историји употребљена је гол технологија, која је показала да је лопта после шута Карима Бенземе и грешке Ваљадареса прешла гол линију.

48. минут - 2:0 GOOLL - Бензема је умакао чуварима и снажно шутирао, лопта се од стативе одбила до голмана Ваљадареса који ју је неспретном реакцијом убацио у сопствену мрежу.

У последњим тренуцима првог дела сусрета, Валбуена покушава директним шутем из слободног ударца али Ваљадарес добром интервенцијом успева да сачува своју мрежу.

44. минут - 1:0 GOOLL - Карим Бензема са беле тачке шаље лопту у мрежу немоћног Ваљадареса.

43. минут - После прекршаја Паласија над Погбом, судија је показао на белу тачку а Паласио је због другог жутог картона морао у свлачионицу пре саиграча.

Током већег дела првог полувремена, тежиште игре је на половини Хондураса. Французи имају лопту у ногама, контролишу игру али без озбиљнијих претњи по гол Ваљадареса.

23. минут - Други пут на утакмици оквир гола спашава Хондурас. Овога пута Гризман погађа пречку са свега пет метара.

Francuska Honduras
Француска Хондурас / Извор: Бета/АП

15. минут - После прекида, голман је одбио лопту до ноге Матуидију који из срца шеснаестерца шутира Ваљадарес је успео да закачи лопту и да је пребаци преко пречке.

Према очекивањима, Француска је од првог тренутка меча загосподарила тереном и тежиште игре пребацила на половину противника.