СП: "Петлови" очерупали "орлове"!

30.06.2014. 17:58 14:41
Pol Pogba
Пол Погба / Извор: Танјуг

Триколори су у другом полувремену сломили отпор изабраника Стивена Кешија и тако се пласирали међу осам најбољих селекција на Мундијалу.

Француска је пети четвртфиналиста 20. Светског првенства у Бразилу. Они су на стадиону "Мане Гаринча" у Бразилији савладали репрезентацију Нигерије са 2:0 (0:0). Пол Погба је довео своју екипу у вођство у 79. минуту сурета, после лоше процене Енејаме. Голман Нигерије је након корнера пробао да избоксује лопту, али ју је само окрзнуо, па је она пала на главу фудбалера "петлова", ком није било тешко да је спроведе у мрежу.

Pol Pogba
Пол Погба / Извор: Бета/АП

Низали су се напади ка голу Енејаме у другом полувремену, а у 92. минуту постављен је коначан резултат сусрета. После уигране акције код корнер заставице, Валбуена је убацио лопту у петерац противника ка Гризману, а капитен Нигерије Јозеф Јобо ју је неспретно утерао у гол. Триколори ће у четвртфиналу играти против победника меча Немачка - Алжир, који се од 22 сата састају у Порто Алегреу.

Fudbalska reprezentacija Francuske
Фудбалска репрезентација Француске / Извор: Бета/АП

Текстуални пренос меча могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

94. минут: КРАААААААЈ. Триколори су савладали Нигерију са 2:0 и сада чекају победника сусрета Немачка-Алжир.

90 1. минут: GOOOOLLLLL, 2:0. Валбуена је центрирао ка Гризману, а Јозеф Јобо жељом да избије ту лопту, постигао ауто-гол и тако ставио тачку на ову утакмицу.

Стадион: „Мане Гаринча“ у Бразилији.

Гледалаца: 67.882

Судија: Марк Гајгер (Америка).

Жути картон: Матуиди (Француска).

Стрелци: 1:0, Погба (79), 2:0 Јобо (90 2 аг).

Француска: Лорис, Дебиши, Варан, Кошћелни, Евра, Погба, Кабај, Матуиди, Валбуена (Сисоко), Жиру (Гризман), Бензема. Тренер: Дидије Дешамп.

Нигерија: Енејама, Амброуз, Јобо, Ошанива, Омеруо, Муса, Онази (Габријел), Оби Микел, Мозес (Нвофор), Одемвингие, Еменике. Тренер: Стивен Кеши.

90. минут: Судија је одлучио да продужи друго полувреме за пет минута.

88. минут: Уче Нвофор мења Виктора Мозеса.

82. минут: Гризман је упутио разоран ударац, али је чувар мреже "супер орлова" још једном сачувао своју екипу.

79. минут: GOOOOOLLLLL 1:0. Стрелац је Пол Погба. Енејама је лоше проценио лет лопте и уместо да боксује, само је врховима прстију закачио лопту, која је пала првотимцу Јувентуса на главу.

79. минут: Бензема је поново пробао, али је Енејама и даље несавладив.

77. минут: Две стопостотне шансе за Французе у само 30 секунди. Прво је Бензема са 7 метара искоса пробао, са гол линије је иизбио један играч Нигерије, а затим је Кабај затресао пречку Енејаме. Резултат је непромен.

69. минут: Најбоља шанса на сусрету. Гризман је упутио сјајну лопту ка Бенземи, који је са ивице петерца пробао кроз ноге да је протури Енејами, али није успео да га надмудри.

Karim Benzema
Карим Бензема / Извор: Бета/АП

64. минут: Веома добар ударац је Одемвинги упутио ка голу Лориса. Чувар мреже Тотенхема је ипак изашао као победник. Резултат је и даље 0:0.

62. минут: Оливије Жиру напушта игру, Ентоан Гризман заузима његово место.

Olivije Žiru
Оливије Жиру / Извор: Бета/АП

59. минут: Уместо повређеног Оназија, у игру је ушао Рамон Азиз, првотимац Алмерије.

54. минут: Први жути картон на сусрету. Блез Матуиди је брутално стартовао над Оназијем. Играч средине терена изнет је са терена.

51. минут: После дуела у скоку са Оназијем, Рафаел Варан се повредио.

Прво полувреме на стадиону "Мане Гаринча" завршено је резултатом 0:0. Није било стопостотних прилика на обе стране, али треба истаћи фантастичну одбрану Енејаме, после волеја Погбе. Емануелу Еменикеу је поништен погодак у 19. минуту због офсајда. Линијски судија је одлично уочио, јер су буквално центиметри били у питању. Американац Гајгер за сада добро води сусрет у Бразилији.

45. минут: Судија Гајгер продужио је први део игра за два минута. Веома оштар прекршај Оназија над Валбуеном. Американац се одлучио само на усмену опомену.

Марк Гајгер је први Американац у историји Мундијала који суди меч елиминационе фазе.

44. минут: Лорис је после одличне одбране, одбио лопту у поље, а на њу је натрчао Мозес. Међутим, нападач "зелених" је играо руком, па је ова шанса пропала.

40. минут: Одлична полу контра Француза, али је Дебиши био непрецизан у завршници.

Metju Debiši
Метју Дебиши / Извор: Бета/АП

39. минут: Евра је држао Одемвингија у свом петерцу, али судија Гајгер то није окарактерисао као најстрожу казну.

21. минут: Погба је ухватио волеј са 7,8 метара, али је Енејама мајсторски реаговао и одбио лопту у корнер.

19. минут: Еменике је савладао француског голмана, али је линијски судија подигао заставицу.

Emanuel Emenike
Емануел Еменике / Извор: Бета/АП

17. минут: Изгледна прилика за "супер орлове", али је Еменике неконтролисано шутирао ка голу Лориса.

15. минут: Прва прилика за петлове. Жиру је пробао левицом, али је био веома напрецизан.

12. минут: Погле судара са Погбом, Онази се повредио и изнет је са терена.

Од свих чувара мреже на Мундијалу, Винсент Енејама је имао највише одбрана (19).

10. минут: Почетно испитивање снага, Нигерија има теренску иницијативу.

Капитен Нигерије Јозеф Јобо је постао први нигеријски фудбалер са више од 100 наступа за репрезентацију.

1. минут: Судија Гајгер је дао знак за почетак сусрета.