ГЛАВНИ: Ђурђић гура Гројтер у Бундеслигу

05.05.2014. 09:21
Nikola Đurđić, Groter Firt
Никола Ђурђић, Гротер Фирт / Извор: Профимедиа

Фудбалери Гројтер Фирта савладали су Котбус са убедљивих 6:0 у претпоследњем колу Цвајте, а јунак тријумфа био је наш повремени репрезентативац.

Никола Ђурђић, повремени репрезентативац Србије био је централна фигура меча против Котбуса и кључни је играч свог тима у борби за повратак у Бундеслигу

Фудбалери Гројтер Фирта савладали су Котбус са убедљивих 6:0 у претпоследњем колу Цвајте и дошли на корак до повратка у Бундеслигу наредне сезоне, а јунак тријумфа био је Никола Ђурђић.

Српски фудбалер био је двоструки стрелац и двоструки асистент за своју екипу која сада има само два бода мање од Падерборна, који држи друго место на табели које води директно у елиту, док ће трећепласирани тим играти у баражу са 18-пласираном екипом из Бундеслиге.

Ђурђић је био стрелац голова у 69. и 85. минуту, за вођство од 3:0 и коначан резултат, а уписао је и асистенције за прва два гола. Гројтер Фирт је у вођство довео Фирстнер у 34. минуту, да би Аземи удвостручио десет минута касније, пре него што се отишло на одмор.

Голгетерску серију у другом полувремену је започео Ђурђић, а потом су стрелци били Шукало и Аземи, пре него што је српски фудбалер погодио за 6:0. Огњен Мудрински је са клупе посматрао ову победу своје екипе.

У последњем колу, које се игра следећег викенда, Гројтер Фирт дочекује Сандхаузен, док Падерборн игра са Аленом, такође на свом терену, а након тих мечева ће се знати ко ће са Келном директно изборити пласман, а ко ће пут у највиши ранг у Немачкој тражити преко баража.