Мајстори Катаи и Канга осветлели пут Звезди ка плеј-офу Лиге шампиона (ВИДЕО)

26.07.2016. 18:55 14:38
Timovi Ludogoreca i Crvene zvezde uoči utakmice u Razgradu
Тимови Лудогореца и Црвене звезде уочи утакмице у Разграду / Извор: Србија Данас

Реми у Разграду.

Црвена звезда је на добром путу да избори пласман у плеј-оф Лиге шампиона после прве утакмице треће рунде квалификација и ремија са Лудогорецом, 2:2 (0:1). Шампион Србије је спавао на маргини одбрамбене тактике Миодрага Божовића читаво прво полувреме, али је гол Кафуа у смирај првог дела пробудио лава из Љутице Богдана.

Ујед маестра Александра Катаија И крволочни угриз Гелора Канге довекли су навијаче Звезд едо ивице екстазе, али их је погодак Кешеруа вратио у реланост. До плеј-офа, а тек до Лиге шампиона има још много да се „гиља“. За почетак, наредног уторка да се преоре терен стадиона „Рајко Митић“.

Тренер Црвене звезде Миодраг Божовић изненадио је све тактичком поставком. Уго Вијеира је остао на клупи, а улогу најистуренијег играча добио је капитен Катаи. Лудогорец је био бољи ривал у првих 45 минута, али је тек у последњих 10-ак минута пустио отровну жаоку ка црвено-белима. Једна, у 43. минут била је довољна за неспокој Београђана на полувремену.

А, онда када су песимисти добили повода за подуже монологе, Звезда се дигла из нокдауна. Тачније, Катаи је у цугу нанизао тројицу играча Лудогореца и подсетио Бугаре да је дрес славног клуба пре 20 деценије носио такав маг дриблања као што је Дејан Савићевић.

Црвено-бели су везли „Лудогорец ареном“ у другом полувремену. Као плод добре игре уследио је још један спектакуларан гол, овога пута Гелора Канге.

Није, међутим, изџала одбрана Београђана под притиском, па пред реванш на „Маракани“ Звезда „води“ са 2:2. Тиму Миодрага Божовића, дакле, за пролаз у плеј-оф биће довољни и ремији од 0:0 или 1:1, али је сигурно да Звезду очекује све, само не миран реванш потив Лудогорецове прекаљене легије странаца.

Утакмица у Београду на програму је наредног уторка од 20.30 часова.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:2 (1:0)

Стадион: Лудогорец Арена.

ГЛЕДАЛАЦА: 8.000.

СУДИЈА: Мартин Стронгбертсон (Шведска).

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Стојанов - Минев, Моци, Пластун, Натанијел - Ђаков, Лукас (од 75. Куикшада), Кафу, Марселињо, Вандерсон -Лукоки (од 68. Кешеру).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Кахриман - Цветковић, Фибел, Рендулић, Ибањез - Ле Талек, Доналд - Срнић, Моуче (од 68. Руиз), Канга - Катаи (од 88. Сикимић).

Како је текао пренос меча прочитајте у наставку вести.

КРАЈ

81. минут - Неопрезна игра Ибањеза, високо је подигао ногу, ударио противничког фудбалера и добио жути картон.

76. минут - Кешеру, 2:2! Резервиста Лудогореца који је опре осам минута зтаменио Лукокија искористио је лукаву асистенцију после прекида и са левог бока у ближи угао матиорао Кахримана.

66. минут - 1:2  Канга!!! Е, због овога је Габонац био највећа жеља челника Звезде и тренера Божовића у прелазном року. Циљао је Канга лево рашље гола Стојанова са преко 20 метара и убио паука и у појам фудбалере Лудогореца.

60. минут - Одличан ударац Лукаса, али поред леве стативе Кахримана.

58. минут - Могло је да буде 1:2, али је Моуче био за мало кратак после центаршута Срнића. Велика прилика за вођство Београђана.

48. минут - 1:1, Катаи! Капитен Звезде постигао је гол у стилу најбољег диблера света Лионела Месија. Заломио је једног, па"бацио је у несвест" двојицу одбрамбених играча Лудогореца, а онда је левицом оштро по земљи затресао мрежу. Да ли је ово видео Дејан Савићевић?

Само, да није постигао гол, Катаи не би могао да живи од критика незадовољних навијача. Гелор Канга је чекао лопту у средини казненог простора, али је Катаи показао класу. Свака част, маестро!

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Дефанзивна Црвена звезда примила је гол у самом финишу полувремена у којем није угозила гол Лудогореца, али је у добром делу добро парирала домаћину. Погодак Кафуа је, међутим, покварио утисак.

43. минут, 1:0 - Кафу! Бразилац се прошетао кроз одбрану Звезде, протрчао поред Ибањеза и Фибела, обишао истрчалог Кахримана и рутински погодио мрежу у финишу првог полувремена.

34. минут - Најопаснији нападач домаћина Лукоки пробио је по левом боку, али је очајно шутирао преко гола поред Цветковића.

29. минут - Мичел Доналд је неопрезно и непотребно стартовао на центру и добио жути картон.

26. минут - Опасна акција домаћина, Вандерсон је шутирао поред гола.

Звезда се добро брани, али црвено-бели нису опасни у контранападима.

25. минут - Покушај Натанијела, али високо преко гола.

21. минут - Офанзива Лудогореца, гости се добро бране после корнера.

17. минут - Покушај Катаија, голман Стојанов одбија лопту у корнер.

15. минут - Браво за судију Стронгбертсона. Марселињо је покушао да исценира пенал после дуела са Рендулићем и добио жути картон.

12. минут - Прва шанса на утакмици и то за Марселиња који је остао заборављен на другој стативу. Ударац натурализованог Бугарина завршио је поред гола.

Утакмица је почела

ЛУДОГОРЕЦ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Стојанов - Минев, Моци, Пластун, Натанијел - Ђаков, Саша, Кафу, Марселињо, Вандерсон -Лукоки (од 68. Кешеру).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Кахриман - Цветковић, Фибел, Рендулић, Ибањез - Ле Талек, Доналд - Срнић, Моуче (од 68. Руиз), Канга - Катаи.

Тренутак истине! Фудбалере Црвене звезде очекује први меч трећег кола квалификација за Лигу шампиона са Лудогорецом после којег би црвено-бели могли да добију одговор на питање – има ли српски шампиион снаге да доминацију на домаћим теренима у минулој сезони надогради озбиљним европским наступом на европској позорници.

Елиминација првака Бугарске значила би сигуран пласман у Лигу Европе и још једну прилику да се нападне пласман у Лигу шампиона, у којој Звезда није играла још од сезоне 1991/1992, када је управо у Бугарској, поразом од Сампдорије у групној фази, изгубила шансу да у Лондону брани титулу из Барија.

НЕДОСТОЈНО ЧОВЕКА: Погледајте где ће Делије бити смештене на стадиону Лудогореца (ФОТО)