ХИМКИ СЕ ОШТРИО ЗА ЗВЕЗДУ: Московљани близу стотке, Црногорци највећа опасност

25.10.2015. 17:36
Rimas Kurtinaitis
Римас Куртинаитис / Извор: Профимедиа

Тајрис Рајс, момак с пасошем наших јужних комшија, прва виолина тима. Марко Тодоровић, екс центар Барсе уз Пола Дејвиса, који није играо против екипе из Волгограда, одлично користи минутажу. Опасност још прети од Шведа, Копонена, али и Зорана Драгића.

Лоша игра кошаркаша Химкија против Бајерна и два везана пораза сада су прошлост пошто су момци Римаса Куртинаитиса у мечу ВТБ лиге победили Красни Октјабр 97:84 (21:27, 27:20, 24:18, 25:19).

Химки је, подсетимо, следећи противник Црвене звезде у Евролиги. Тим из московског предграђа мучио се с солидном екипом из Волгограда, а отпор гостију сломњен је сердином дуге четвртине. Тајрис Рајс је одлично водио екипу и био је убедљиво најбољи појединац меча. Осим 24 поена он је имао и десет асистенција. НБА играчи – Алексеј Швед и Зоран Драгић нису бриљирали, али су и те како били у функцији тима. Швед је убацио 11, а Словенац осам поена. Марко Тодоровић, 23-годишњи 211цм високи центар који је у Москву стигао из Барселоне, убацио је десет поена (7ск), док је староседелац у тиму Петери Копонен додао 14 (4ас).

Химки је имао 25 асистенција и 35 скокова, али и 14 изгубљених лопти.