ЈАНИС, НЕЖНИЈЕ ТО МАЛО: Бурусис разбио Реал, био немилосрдан и према саиграчу Јаки Блажичу! (ФОТО)

03.01.2016. 21:04
Jaka Blažič na meču sa Partizanom
Јака Блажич на мечу са Партизаном / Извор: МН Press

Лаборал Кућа савладала првака Европе у мечу који ће остати уписан у историју АЦБ лиге.

Лаборал Кућа савладала је Реал Мадрид резултатом 86:80 (23:15, 13:25, 26:19, 24:21), а меч је обележио грчки центар Јанис Бурусис који је забележио чак 24 поена, осам скокова и чако десет фаулова начињеним над њим, што му је било довољно за индекс корисности од чак 37!

Међутим, са овог меча остаће забележена и једна занимљива фотографија на којој горостасни Грк нимало нежно подиже са паркета некадашњег кошаркаша Црвене звезде Јаку Блажича, који је утакмицу са "краљевским клубом" завршио са девет поена и три скока, али и веома битним кошевима у завршници меча. Три минута пре краја погодио је тројку којом је Лаборал ухватио прикључак са Мадриђанима (71:72), да би минут пре последње сирене погодио важне пенале и донео свом тиму три поена предности (81:78).

¡ЛЕВАНТА, ЈАКА! @bourou9 @baskonia1959 #LigaEndesa

А пхото постед by Лига Ендеса АЦБ (@ligaendesa) он

Овај меч остаће крупним словима уписан у историју АЦБ лиге, пошто је на њему оборен рекорд по броју гледалаца у једном сусрету елитне шпанске дивизије. Са 15.544 посматрача овај сусрет је за само 40 био гледанији од утакмице истих противника у сезони 2011/12.