ЈЕДАН, ДВА...ПОСТЕР: Монструозно закуцавање Леброна преко двојице играча Атланте (ВИДЕО+ФОТО)

25.05.2015. 08:38
Lebron Džejms
Леброн Џејмс / Извор: Реутерс

Џејмс игра плеј-оф каријере, а то доказује и закуцавање какво нисте видели до сада.

Кливленд је победио Атланту резултатом 114:111 након продужетка, и дошао на корак од пласмана у велико финале НБА лиге, а Атланта има императив победе у наредном мечу како би избегла "чишћење", о чему више можете прочитати ОВДЕ.

Ипак, овде нећемо причати о самој серији колико о незапамћено доброј партији једног играча и потезу који се граничи са фантастиком. Леброн Џејмс је наставио са обарањем рекорда, а на овом мечу је постигао 37 поена, чак 18 пута био највиши у скоку и одлично дириговао својим тимом у нападу са 13 успешних додавања. Међутим, овом приликом ћемо се позабавити потезом који се не уписује у статистичке категорије.

Lebron Džejms zakucava preko dvojice.
Леброн Џејмс закуцава преко двојице. / Извор: Бета/АП

Губили су Кавалирси читаво прво полувреме, а онда је на сцену ступио "Краљ Џејмс". Крајем треће четвртине Леброн је само једним потезом успео да читаву Америку дигне на ноге. Експлозивним првим кораком успео је да стекне предност над чуварем, наскочио и на постер ставио Мајка Мускалу и Кента Бејзмора монструозним закуцавањем! Сигурно је да нисмо навикли да и поред јаких плеј-оф одбрана виђамо овакве потезе. У сваком случају хвала му.