ЈСЛ: Партизан прокоцкао још два бода на Брду! (ВИДЕО)

И. Лакић
Fudbaleri Partizana
Фудбалери Партизана / Извор: МН Press

Црно-бели са два брда у дербију кола поделили бодове, 2:2.

У дербију 20. кола Чукарички и Партизан су поделили бодове 2:2. Домаћини су повели голом Бојића, али су црно-бели преко Бабовића успели да поравнају резултат. Други део игре донео је нова узбуђења и још два поготка. Поново су "брђани" повели голом Стојиљковића, али је у последњим минутима сусрета реми црно-белима донео Бранко Илић.

Дуел у коме су се састали црно-бели тимови са два брда у сваком сегменту игре оправдао је очекивања. Од првог минута на Бановом брду виђена је велика борба, отворена игра на обе стране. Домаћини су повели већ у 6. минуту када је Срнић пажњу одбране повукао на себе а лопту послао до Бојића који је са двадесетак метара снажним шутем по земљи матирао Живковића.

Radost fudbalera Čukaričkog
Радост фудбалера Чукаричког / Извор: МН Press

Рани погодак само је додатно закувао дешавања на терену. Да их вођство противника није пореметило црно-бели су показали у 13. минуту када је после идеалне асистенције Грбића, Бабовић примио лопту у срцу шеснаестерца и послао је у даљи угао Стевановићевог гола. У 22. минуту Живковић је одлично проиграо Нинковића али је овај путирао преко гола. Неколико минута касније Мандић је додао лопту Стојиљковићу, који је шутирао али је лопта погодила у главу Балажица. До одласка на одмор виђено је још неколико изгледних шанси на обе стране али није било промене резултата.

Andrija Živković na meču sa Čukaričkim
Андрија Живковић на мечу са Чукаричким / Извор: МН Press

У другом делу сусрета домаћини су били много опаснији ривал на терену, а запретили су у 55. минуту али је после шута Стојиљковића лопта завршила поред гола. Десетак минута касније голман Стевановић је био у центру пажње. Бандаловски је центрирао, Живковић је спустио лопту до Брашанца који је шутирао али је Стевановић одлично изашао на лотпу и отклонио опасност испред свог гола. Шансе су се ређале једне за другом. Партизан је имао више лопте у ногама, улазио у прилике док је Чукарички претио из контри. Играо се 74. минут када су "брђани" поново повели. Драгољуб Срнић је идеално проиграо брата Славољуба који је убацио лопту у срце шеснаестерца где је био Стојиљковић који је идеалним ударцем главом од стативу сместио у мрежу.

Могли су домаћи до новог гола у 80. минуту када је Миросављевић идеално упослио Славољуба Срнића али је Живковић успео да интервенише. Када су сви помислили да ће се сви бодови остати на Бановом брду, Дринчић је извео корнер а највиши у скоку био је Бранко Илић који главом шаље лопту у мрежу за 2:2. У последњим моментима сусрета могао је Партизан и до победе али је Бандаловски шутирао преко гола.

Бодом свакако су задовољнији у табору Чукаричког, с обзиром на то да је овим ремијем Партизан дозволио Црвеној звезди да се приближи само два бода заостатка.

ЧУКАРИЧКИ - ПАРТИЗАН 2:2 (1:1)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Бојић у 6, 1:1 Бабовић у 13, 2:1 Стојиљковић у 74, 2:2 Б. Илић у 90. минуту.

СТАДИОН: Чукаричког

СУДИЈА: Милорад Мажић (Врбас)

ГЛЕДАЛАЦА: 3000

ЖУТИ КАРТОНИ: Реган, Д. Срнић, Стојиљковић (Чукарички), Живковић, С. Илић (Партизан).

ЧУКАРИЧКИ: Стевановић, Стојковић, Остојић, Рендулић, Брежанчић, Д. Срнић, Реган (од 90. Угах), Бојић, С.Срнић (од 90. Јанковић), Стојиљковић, Мандић (од 59. Миросављевић).

ПАРТИЗАН: Ж. Живковић, Бандаловски, Балажиц, Б.Илић, Волков, Дринчић, Бабовић, А. Живковић (од 76. Шапоњић), Нинковић (од 61. Брашанац), Грбић (од 66. С. Илић), Којић.