ЈСЛ: Звезда сигурна, Милијаш маестралан

16.08.2014. 21:04 23:27
Fudbaleri Crvene zvezde slave pogodak na meču drugog kola JSL protiv Jagodine
Фудбалери Црвене звезде славе погодак на мечу другог кола ЈСЛ против Јагодине / Извор: Танјуг

Црвено-бели стигли су до другог тријумфа у шампионату захваљујући расположеним Дарку Лазовићу и капитену Ненаду Милијашу који је на извесном опроштају од Звездиних навијача постигао још један феноменалан погодак из слободног ударца.

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Јагодине у мечу другог кола Јелен Суперлиге резултатом 3:0 (1:0).

Црвено-бели су на "Маракани" стигли до нових бодова у шампионату највише захваљујући сјајном Ненаду Милијашу, капитену црвено-белих који је још једном постигао леп погодак из слободног ударца у 38. минуту којим су домаћи стигли до предности против солидног тима Јагодине.

Тај гол значајно је олакшао посао црвено-белима, а предност шампиона Србије на старту наставка дуплирао је Ђорђе Ракић, након једне сумњиве ситуације на ивици петерца гостију када је можда фаулирао голмана Перића, али се судија Николић није огласио, иако је утисак да је и голман Јагодинаца допринео том поготку лошом проценом и несигурном интервенцијом.

Последњи погодак на мечу заједничко је дело Дарка Лазовића и Ненада Милијаша. Капитен црвено-белих је сјајним дубинским пасом пронашао крило Звезде који је рутински, неометан погодио даљи угао Перићевог гола и ставио тачку на други тријумф шампиона у новој сезони.

Darko Lazović postiže pogodak protiv Jagodine u drugom kolu JSL
Дарко Лазовић постиже погодак против Јагодине у другом колу ЈСЛ / Извор: МН Press

Овим тријумфом црвено-бели одржали су корак са Војводином и Партизаном на челу табеле. У наредном колу Црвена звезда у Новом Саду гостује Војводини, док Јагодина дочекује Раднички из Ниша.

ЈСЛ: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАГОДИНА 3:0 (1:0)

Стадион:
Маракана, Београд

Судија: Бојан Николић

Стрелци: Милијаш 38, Ракић 48, Лазовић 67.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајковић, Петковић, Павићевић (Јовановић 75), Лазић, Мијаиловић, Лазовић, Савићевић (Ристић 86), Ковачевић, Милијаш, Печник, Ракић (Јовић 71). Тренер: Ненад Лалатовић.

ЈАГОДИНА: Перић, Милинковић, Гашић, Михајловић, Филиповић, Арсенијевић, Савковић, Цветковић (Ђурић 85), Шушњар (Лековић 71), Митошевић (Ивановић 77), Мартиновић. Тренер: Младен Додић.

Меч Црвена звезда - Јагодина могли сте да пратите у текстуалном преносу на сајту Србија Данас.

ТОК МЕЧА:

90 3. минут - КРАЈ СУСРЕТА! Убедљив тријумф Звезде на "Маракани" и одржан корак са Војводином и Партизаном на челу табеле.

86. минут - Добра прилика за госте. Комбиновали су резервисти Јагодинаца, Леповић је спустио лопту Ивановићу, али је овај шутирао право у некадашњег чувара мреже свог тима, Рајковића... Последња измена Лалатовића. Ристић мења Савићевића.

85. минут - Последња измена ДодићаЂурић мења Цветковића.

77. минут - У тиму Јагодине друга измена. Ивановић мења Митошевића.

75. минут - Повређеног Павићевића мења млади Јовановић.

71. минут - Измене на обе стране. У гостујућој екипи излази Шушњар а улази Лековић, док у домаћем тиму стрелца другог гола Ракића мења Јовић.

69. минут - Сјајна шанса за Јагодину, најбоља на мечу. Шушњар се нашао пред Рајковићем после сјајне комбинације, али Павићевић реагује у последњем моменту и блокира тај ударац који су сви већ видели у мрежи Рајковића.

Darko Lazović proslavlja gol protiv Jagodine u drugom kolu JSL
Дарко Лазовић прославља гол против Јагодине у другом колу ЈСЛ / Извор: МН Press

67. минут - ГОООООЛ!!! 3:0! Сјајни капитен Звезде дивним дубинским пасом са половине терена проналази Лазовића који је одлично утрчао, а затим лагано послао лопту уконтраугао гола Јагодинаца.

64. минут - Корнер који је извео Милијаш, Перић је одлетео у празно, а Печник покушао маказицама са пенала. Лопта одлази поред гола.

61. минут - Продор Арсенијевића по десној страни, оштар центаршут по земљи за Шушњара на петерцу, Рајковић је несигуран, али дефанзивци црвено-белих отклањају опасност избацивањем лопте у корнер.

57. минут - Дарко Лазић покушава после центаршута из слободног ударца са леве стране, али под притиском једног дефанзивца домаћих успева само да добаци до Перића.

Период мирније игре после другог гола Звезде. Лопта је углавном на средини терена, док су "ћурани" преузели посед лопте.

48. минут - ГОООООЛ!!! 2:0! Печник је центрирао са десне стране на другу стативу, лопта је дуго путовала, бежала од голмана Перића, који се сударио са Ђорђем Ракићем на ивици петерца, после чега му је лопта испала, а нападач Звезде ју је послао у празну мрежу. Помало спорна одлука.

45. минут - Лазовић лепо пролази једног фудбалера гостију, улази у шеснаестерац искоса са десне стране, али пласираним ударцем погађа лоптом директно у голмана Перића.

38. минут - ГОООООЛ!!! 1:0! Ненад Милијаш наставља своју голгетерску серију. Још један пројектил Звездиног капитена из слободног ударца са око 35 метара, а толико прецизан да се лопта од стативе одбила у мрежу Перића који је лепом парадом само додатно улепшао погодак. Еврогол!

36. минут - Добар ударац Лазовића из слободног ударца, шут по земљи, али је Перић за сада најбољи на терену.

Detalj sa meča Crvena zvezda - Jagodina u okviru drugog kola JSL u sezoni 2014/15.
Детаљ са меча Црвена звезда - Јагодина у оквиру другог кола ЈСЛ у сезони 2014/15. / Извор: МН Press

34. минут - Нова шанса за Јагодину. После једне одбијене лопте из шеснаестерца црвено-белих, на 20-ак метара "на прву" је хвата Филиповић, али шутира поред гола.

30. минут - Слободан ударац на ивици шеснаестерца Звезде, после фаула Петковића над Савковићем који је био у опасном продору. Скраћени корнер из којег Цветковић шутира директно на гол, врло опасно по Рајковића, али је голман Звезде био у приправности и лепом парадом одбио лопту.

26. минут - Прекид игре због "магле" на терену изазване пиротехником са северне трибине. Одлична прилика да се играчи окрепе водом.

23. минутСавићевић је покушао продоромпоред двојице играча, ушао је у шеснаестерац, пао је, али је судија Николић одмахнуо руком. Чини се, потпуно оправдано. Нема пенала.

19. минут - Одлично је по левој страни прошао Мијаиловић послао повратну у средину, на ивицу казненог простора, али је топовски ударац Савићевића сјајном парадом одбио Перић.

16. минут - Сјајан дупли пас Савићевића и Милијаша, капитен Звезде је изашао сам пред Перића, али уместо да шутира он је био несебичан, али и непрецизан, па је лопта упућена ка Ракићу отишла далеко на страну.

14. минут - Добар покушај Милијаша из слободног ударца, али снажан ударац иде право у голмана Перића, па је он лако осујетио тај шут.

У раној фази сусрета Звезда има иницијативу, лопта је углавном у делу терена око шеснаестерца Јагодинаца, који на старту покушавају првенствено контранапа