ЈСЛ: Нервозна Звезда стала у Крушевцу (ВИДЕО)

13.09.2014. 16:57 20:11
Н. Р.
Darko Lazović
Дарко Лазовић / Извор: МН Press

Црвено-бели ремизирали са Напретком резултатом 0:0. Домаћин није искористио пенал, гости тражили једанаестерац у надокнади времена.

Напредак је зауставио Црвену звезду! Крушевљани су успели да ремизирају са црвено-белима резултатом 0:0 у нервозној утакмици, коју су обележили оправдано досуђени пенал за Напредак и спорна судијска одлука Дејана Сантрача у надокнади времена. Наиме, гости су тражили једанаестерац у 93. минуту после старта Јаничића на Јовићу, али је Сантрач показао да се игра настави.

Тим Ненада Лалатовића није имао пуно прилика за гол, захваљујући организованој одбрани Напретка, али и сопственој нервози и неповезаности. Крушевљани су били у подређеном положају у већем делу меча, али су пропустили најбољу шансу на утакмици. Трујић није искористио пенал, прецизније Рајковић је одлично реаговао и одбио лопту у корнер у 26. минуту.

Гости су се трудили у наставку, али нису успевали да створе озбиљну шансу. Најближи голу били су после слободног ударца Милоша Босанчича у 89. минуту, који је погодио пречку. Коначно, нервозни гости су два пута тражили једанаестерац у надокнади времена, али је судијска пиштаљка остала нема. Као производ узбуркнаих духова, у финишу је искључен тренер Звезде Ненад Лалатовић.

Напредак је тако освојио други бод у шампионату, док црвено-бели више немају максималан учинак у Јелен Суперлиги.

НАПРЕДАК - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:0

СТАДИОН: Младости.

СУДИЈА: Дејан Сантрач.

ЖУТИ КАРТОНИ: Цветковић, Урошевић, Јаничић, Говедарица, Велкер (напредак) - Мијаиловић, Деспотовић (Црвена звезда).

НАПРЕДАК.Поповић, Цветковић, Јаничић, Пауновић, Урошевић, Димитров (од 69. Велкер), Гобељић, Поповић (од 11. Лазић), Говедарица, Трујић, Ндиаје (од 79. Бајић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајковић, Петковић, Планић, Павићевић,, Мијаиловић, Ковачевић, Савићевић (од 55. Босанчић), Лазовић (од 75. Јовић), Печник (од 86. Деспотовић), Гаврић, Ракић.

Дешавања са стадиона "Младост" могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу на Србији Данас.

Војводина – Раднички Ниш (19:00)

КРАЈ - Гостујући фудбалери опколили су судију Дејана Сантрача, незадовољни дељењем правде.

90 4 минут - Искључен је тренер Звезде Ненад Лалатовић. Стратег гостииу био је у вербалном дуелу са неким из публике, а Сантрач му је показао пут у свлачионицу, Тренер Звезде је напустио терен љут као рис.

90 3 минут - Јаничић је оборио Јовића, нема пенала за Звезду. Играчи Звезде протествују.

90. минут - Меч је продужен осам минута због прекида који је трајао преко пет минута, плус измене.

89. минут - Каква шанса за Звезду. Босанчић је погодио пречку из слободног ударца.

81. минут - Милош Бајић на терену уместо повређеног Ндиајеа.

75. минут - Лука Јовић мења Дарка Лазовића.

70. минут - Гости без идеје да дођу до позциије за погодак. Лазовић покушава из даљине, али је голман Поповић сигуран.

65. минут - Утакмица је настављена.

61. минут - Прекид због бакљаде навијача Црвене звезде.

55. минут - Прва измена у Звезди. Званичан деби Милоша Босанчића,, којем је место уступио Вукан Савићевић.

51. минут - Одличан покушај Ракића главом поред гола, али је претходно сигнализиран офсајд.

43. минут - Фудбалери Звезда тражили су пенал, пошто је Савићевић пао у казненом простору Напретка после старта Пауновића..

40. минут - После акције Лазића, одбрана домаћина успела је да отклони опасност. Цветковић је спречио Гаврића да постигне погодак.

37. минут -Нереди на трибини где су смештени навијачи Црвене звезде. Сукоб Жандармерије и присталица београдског тима, али се ситуација брзо смитрила. Уочи прекида, без узбуђења на терену.

26. минут - Трујић је шутирао у доњи леви угао Рајковића, а голман Звезде одбио лопту у корнер. Велика шанса за Напредак отишла је у неповрат.

25. минут - Пенал за Напредак. Павићевић је оштро уклизао, Ндиаје пао преко њега, а судија Сантрач је с правом показао на белу тачку.

24. минут - Димитров је покушао лобом, преко гола. Први озбиљнији покушај Крушевљана,

21. минут - Звезда је преузела иницијативу, домаћин се брани са осам-девет фудбалера.

11. минут - Прва шанса на утакмици и то за госте. Ракић је главом проследио лопту ка Гаврићу, а бивши играч Напретка није успео да лобује голмана Напретка Поповића.

7. минут - Без узбуђења у уводном делу утакмице, игра се одвија на средини терена.