ЈСЛ: Партизан стартовао шампионски, пола сата и Божинов довољни за прве бодове

17.07.2015. 22:03
Fudbaleri Partizana slave gol Andrije Živkovića u meču 1. kola JSL
Фудбалери Партизана славе гол Андрије Живковића у мечу 1. кола ЈСЛ / Извор: МН Press

Црно-бели у одбрану титуле кренули убедљивим тријумфом над повратником у суперлигашко друштво, Металцем из Горњег Милановца.

Фудбалери Партизана тријумфално су кренули у одбрану титуле. Црно-бели су у првом колу нове сезоне Суперлиге Србије на домаћем терену савладали повратника у елитно такмичење Металац из Горњег Милановца резултатом 4:0 (3:0).

Првак државе је лагано стигао до првог тријумфа на старту сезоне, а цео посао решио је у првих пола часа игре, током којих је захваљујући веома расположеном Валерију Божинову стигао до капиталне предности (више о његовом учинку у првом полувремену погледајте ОВДЕ). Бугарин је већ у 15. минуту асистирао код водећег гола "златног момка" из Новог Зеланда Андрију Живковића, првог у новој сезони ЈСЛ (тај погодак можете погледати ОВДЕ).

Detalj sa meča Partizan - Metalac
Детаљ са меча Партизан - Металац / Извор: МН Press

Само три минута касније и некадашњи фудбалер Црвене звезде и Војводине Абубакар Оумару постигао је први гол у званичним мечевима за свој нови клуб, такође после додавања бугарског репрезентативца, који се и сâм затресао мрежу Белића у 30. минуту. Партизан је био доминантан током највећег дела меча, гости су се определили на дефанзивну тактику и покушаје из контранапада, али је тактика Ненада Ванића "пала у воду" већ након тих пола часа игре.

У наставку је виђен прилично мирнији фудбал, повратник у елитно друштво покушао је да ублажи пораз, док је и тим Зорана Милинковића "повукао ручну" и у наставку тек једном успели да затресу мрежу гостију, преко у овом мечу резервисте Саше илића који је у надокнади меча лепим ударцем са ивице казненог простора погодио гол немоћног Белића.

Fudbaleri Partizana slave gol Saše Ilića u meču 1. kola JSL sa Metalcem
Фудбалери Партизана славе гол Саше Илића у мечу 1. кола ЈСЛ са Металцем / Извор: МН Press

Тиме су црно-бели на најбољи могући начин отворили нову сезону у покушају да стигну до рекордне 27. титуле шампиона и на најбољи могући начин најавили реванш меч другог кола квалификација за Лигу шампиона против грузијског Дила Горија.

ЈСЛ, 1. коло: ПАРТИЗАН - МЕТАЛАЦ 4:0 (3:0)

Стадион: Партизана.

Судија: Милан илић.

Стрелци: 1:0 А. Живковић у 16. минуту, 2:0 Оумару у 19, 3:0 Божинов у 30, 4:0 С. Илић у 90 1. минуту.

ПАРТИЗАН: Ж. Живковић, Вуклићевић, Балажиц, Ћирковић, Петровић, Бабовић (од 79. Лукић), Брашанац, Јевтовић, А. Живковић (од 71. Трујић), Оумару (од 71. С. Илић), Божинов. Тренер: Зоран Милинковић.

МЕТАЛАЦ: Белић, Никодијевић, Оташевић, Седлар, Рнић, Панић (од 66. Ивановић), Димитријевић, Букорац, Мердовић (од 56. Бркић), Младеновић, Ђенић (од 76. Миловановић). Тренер: Ненад Ванић.

Више о осталим паровима 1. кола Суперлиге Србије, као и другом мечу уводног дана новог шампионата између чачанског Борца и нишког Радничког прочитајте ОВДЕ.