ЈСЛ: Партизанова младост боља од лучанске, црно-бели на +5 пред дерби

19.04.2015. 20:06
И. Лакић
Fudbaleri Partizana slave gol u meču protiv Mladosti iz Lučana
Фудбалери Партизана славе гол у мечу против Младости из Лучана / Извор: МН Press

Лидер шампионата стигао до победе головима Марковића, Шапоњића и Живковића и на најбољи начин најавио вечити дерби.

Фудбалери Партизана забележили су важну победу у последњем мечу 23. кола Суперлиге против Младости резултатом 3:0 (2:0). Црно-бели су на стадиону у Хумској били много бољи ривал од гостију из Лучана и на најбољи могући начин најавили вечити дерби наредног викенда који дочекују са предношћу од пет бодова у односу на највећег ривала.

Тренер црно-белих Зоран Милинковић свесно је на клупи пред овај меч оставио Стефана Бабовића и Николу Дринчића, јер није желео да ризикује да добију жути картон којим би морали да прескоче дерби на стадиону "Рајко Митић". Од првог минута црно-бели су кренули силовито и одлучно ка голу противника, док су се са друге стране гости одлучили за дефанзиву. Играо се 12. минут када се после покушаја Брашанца лопта одбила до Марковића који ју је са двадесетак метара сместио у мрежу, након што је на путу ка мрежи закачила једног фудбалера Младости.

Saša Marković slavi gol u meču Partizana i lučanske Mladosti u JSL
Саша Марковић слави гол у мечу Партизана и лучанске Младости у ЈСЛ / Извор: МН Press

Таман сто је радост домаћих спласнула због првог поготка, када је Бандаловски идеално центрирао, лопта је стигла до капитена Саше Илића који је шутирао, голман гостију Крзнарић је закачио лопту која је дошла до Ивана Шапоњића, а он је главом сместио у мрежу. Желели су црно-бели што пре и до трећег гола, али је после покушаја Брашанца пречка сачувала тим из Лучана.

Шапоњић је постигао гол на трећем мечу заредом, а ово му је био првенац на стадиону у Хумској.

Играо се 29. минут када је Саша Илић проиграо Живковића, али је његов покушај зауставио Крзнарић. У 38. минуту, после снажног шута Петровића пречка је поново била савезник гостију. До одласка на одмор црно-бели су наставили са притиском, а колико су били доминантни најбоље говори податак да су гости тек два-три пута успели да пређу центар.

У наставку меча гости су се отворили у жељи да запрете, с обзиром на то да им резултат није ишао у корист. Али један слободан тренутак у 58. минуту био је довољан Нинковићу да идеалном лоптом избаци у прилику Андрију Живковића који је ударцем главом матирао Крзнарића за 3:0. Играо се 69. минут када су гости покушали да организују контранапад, али је на шеснаестак метара од гола испред Саше Јовановића интервенисао Бранко Илић.

До краја сусрета, црно-бели су сигурно чували стечену предност, иако су Лучанци у неколико наврата покушали да угрозе гол Живковића. Партизан је уписао важна три бода за мирније гостовање у Љутице Богдана наредног викенда.

О могућности да вечити дерби буде померен са суботе на недељу прочитајте ОВДЕ.

ЈСЛ, 23. коло: ПАРТИЗАН - МЛАДОСТ (Л) 3:0 (2:0)

Стадион: Партизана.

Гледалаца: 2.000.

Стрелци: Марковић у 12, Шапоњић у 17. и Живковић у 58. минуту

ПАРТИЗАН: Ж.Живковић, Бандаловски, Петровић, Балажиц, Б.Илић, Марковић, Брашанац, А.Живковић, Шапоњић (од 75. Којић), С.Илић (од 69. Грбић), Нинковић (од 77. Маринковић). Тренер: Зоран Милинковић.

МЛАДОСТ (Л): Крзнарић, Зоњић, Големић, Оташевић, Пешић, Гаврић, Радин, Милосављевић (од 77. Л.Јовановић), Адамовић (од 46. Тешић), С.Јовановић, Фрајдеј (од 62. Живадиновић). Тренер: Ненад Миловановић.