ЈСЛ: Звезда повела Ужичко коло ка титули (ВИДЕО)

10.05.2014. 19:23
Nenad Milijaš
Ненад Милијаш / Извор: Фото: МН Press

Црвено-бели савладали у гостима Слободу резултатом 2:0 и недостаје им три бода да математички обезбеде прво место.

Црвену звезду само победа дели до титуле шампиона Србије, чекане од, за српске прилике, далеке 2007. године. Црвено-бели су славили на неугодном гостовању у Ужицу екипи Слободе резултатом 2:0 (2:0) и ако 15. маја савладају ОФК Београд, вратиће трофеј националног првака на „Маракану“. Тим из Љутице Богдана може до титуле већ после 28. рунде уколико Вождовац победи Партизан.

Дерби кола решен је практично већ при отварању карата. Капитен Црвене звезде Ненад Милијаш одлично је извео слободан ударац у четвртом минуту и матирао Дејана Ранковића. Гости су рутински одрадили посао у наставку меча и у финишу првог полувремена дуплирали предност. Печник је шутирао из даљине, а голман Ранковић очајно интервенисао и „асистирао“ код поготка црвено-белих.

Слобода ће имати много проблема да избори опстанак, а можда би Ужичани имали више шанси да дођу до вредног бода у мечу са Звездом, да је Окуно пред одлазак на велики одмор затресао празну мрежу Бобана Бајковића.

Покушао је домаћин да учини нешто конкретније у наставку, али је лидер без проблема задржао два гола предности.

Дуел из Ужица могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу на Srbijadanas.com.

Стадион: На Беглуку.

Судија: Данило Грујић.

Стрелци: Милијаш у 4, Печник у 39. минуту.
Слобода: Ранковић, Терзић, Раковић, Ловрић, Гојковић, Печи (од 76. Јовановић), Кнежевић, Максимовић, Жеравица, Окуно, Тијаго.
Црвена звезда: Бајковић-Печник, Павићевић, Келхар,Мијаиловић – Ковачевић, Милијаш, Лазовић (од 89. Петковић), Нинковић (од 76. Савићевић) – Касалица (од 63. Гогић), Мрђа.

Nejc Pečnik
Нејц Печник / Извор: Фото: МН Press

Ток утакмице

83. минут - Нови покушај из прекида расположеног Милијаша. Лопта је отишла преко гола.

68. минут - Средина другог полувремена, гости рутински чувају предност.

59. минут - Слобода је кренула отреситије ка голу Звезде, али домаћин никако да створи озбиљнију прилику у другом делу игре.

49. минут - Црвено-бели су притисли домаћина као да је резултат 0:0. Повратна лопта Лазовића за Печника, али је ударац стрелца другог гола изблокиран.

47. минут - Милијаш је шутирао из слободног ударац са око 35 метара, али је лопта завршила поред десне стативе гола Слободе.

44. минут - Шта је промашио Окуно?! Јапанац је пребацио гол са пар метара, иако је мрежа била небрањена. Јапанцу је одлично асистирао Тијаго.

39. минут - Печник, 2:0 за црвено-беле! Словенац је шутирао са око 25 метара левом ногом, лопта је прошла кроз руке Ранковићу и завршила у доњем левом углу гола домаћина.

30. минут - Добра прилика за Мрђу. Најбољи стрелац лиге оптро је шутирао искоса са десне стране са ивице казненог простора, али је голман Ранковић одбио лопту.

28. минут - Два опасна корнера Милијаша нису резултовала озбиљнијом шансом за црвено-беле.

27. минут - И Саша Печи је у бележници судије Даниле Грујића због фаула с алеђа над Касалицом.

22. минут - Жути картон за Жеравицу због оштрог старта над Печником на средини терена.

13. минут - Велика шанса за Тијага Галваоа. Окуно је избацио Бразилца, Тијаго бацио на земљу Бајковића, али је лопту у корнер у последњем тренутку избацио Нинковић.

11. минут - Црвено-бели сигурно чувају предност. Први корнер за Београђане.

4. минут - Звезда води са 1:0, стрелац Милијаш! Капитен Звезде прецизно је извео слободан ударац са 17 метара и кроз живи зид послао лопту у леви угао гола Ранковића. Претходно је са леђа оборен Мрђа, а Ловрић добио жути картон.