ЈСЛ: Војводина на челу, првенци Рада и Доњег Срема

16.08.2014. 19:55 19:55
Fudbal JSL
Фудбал ЈСЛ / Извор: СД/илустрација

Новосађани задржали стопостотан учинак после два кола и засели на чело табеле. У Пећинцима је домаћин славио минималним резултатом против Вождовца, док су победу код куће уписали и "грађевинари". Једини реми виђен је на Омладинском стадиону.

У првим мечевима другог кола Јелен Суперлиге фудбалери Војводине славили су на гостовању Младости из Лучана резултатом 2:1 (1:0).

Максималан учинка после 180 минута игре у новој сезони Новосађанима је донео Лазар Веселиновић головима у 42. и 70. минуту, док је Лучанцима краткотрајно изједначење донео Милош Адамовић после једног часа игре.

Прву победу у новој сезони остварила је екипа Доњег Срема која је до тријумфа над Вождовцем дошла поготком Александра Станисављевића у финишу првог полувремена, док су ОФК Београд и Спартак на Омладинском стадиону играли без голова (0:0).

До првих бодова у сезони 2014/15. стигао је и Рад који је у другом полувремену меча на Бањици преокренуо вођство Борца из првог дела, које је донео Стефан Живковић у 38. минуту, и преко Немање Михајловића у 54. и Николе Мараша у 69. минуту стигао до потпуног преокрета (2:1).

Од 19 часова у Нишу је почео један од два дербија овог кола између Радничког и Партизана.