ЈСЛ: Вождовац у надокнади сачувао наду за опстанак, Чукарички готово "оверио" Европу

29.04.2015. 19:16 00:32
Uroš Sinđić, fudbaler Voždovca
Урош Синђић, фудбалер Вождовца / Извор: МН Press

Синђић донео три бода "змајевима" у 93. минуту. У малом београдском дербију, домаћин на Бановом брду славио против ОФК Београда.

У мечевима поподневног програма 25. кола Јелен Суперлиге на шест мечева виђено је 15 погодака.

Вредну победу у борби за опстанак остварио је Вождовац који је голом Уроша Синђића у 93. минуту меча на ТЦ "Стадион" славио тријумф против фаворизоване Војводине (1:0). "Змајеви" су били бољи ривал и заслужено освојили три бода којима су сачували наду за опстанком у лиги.

Минималну победу забележио је и Чукарички који је поготком Славољуба Срнића на истеку пола часа игре тријумфовали против ОФК Београда, такође резултатом 1:0. Том победом екипа са Бановог брда је на трећој позицији на табели, последњој која води у Европу наредне сезоне, стекла чак десет бодова предности у односу на Војводину и Нови Пазар који је само ремизирао на свом терену против још једног "дављеника" Напретка (1:1). Све је било решено већ после четврт часа игре, када је Дарко Лемајић неутралисао предност домаћина из 4. минута коју је донео Оливеира.

Раднички 1923 је испустио вероватно последњу наду за опстанак у лиги, пошто је против имењака из Ниша поражен на свом терену резултатом 2:1, док је Рад преокренуо почетно вођство лучанске Младости и до краја славио релативно убедљив тријумф (3:1).