КЛС: Партизан умирио "пантере" тек у последњој деоници

25.05.2015. 21:04
Edo Murić
Едо Мурић / Извор: МН Press

Кошаркаши црно-белих стигли до девете победе у шампионату.

Екипа Партизана остварила је и девету победу у домаћем шампионату, пошто је на свом паркету била боља од ФМП-а 81: 67 (23:14, 19:24, 23:18, 16:11) . У наредном колу, изабраници ДУшка Вујошевића путују у Ваљево, где ће их угостити Металац.

Екипа из Железника доста боље отворила је утакмицу и стекла стартну предност од 4:0 и 7:2, међутим Партизан се веома брзо консолидовао и пре свега преко расположеног Еда Мурића, који је забележио чак 11 поена у првој деоници, отишао на први двоминутни одмор са предношћу од 23:14. У другој четвртини, одличним продором Александра Павловића, Партизан је на пет минута пре краја отишао на највећих 14 и чинило се да ће рутински завршити полувреме. Међутим, гости из Железника серијом 14:4, стижу на само четири поена заостатка (38:34). Црно-бели нису имали решења за расположеног Човића, који је погодио неколико битних тројки у другом периоду. Апић је одличну асистенцију управо првог плеја екипа Милана Гуровића, поставио коначних 42:38 за домаћина у првом полувремену.

Трећа четвртина обиловала је нервозном игром на обе стране, а после поена Страхиње Мицовића, ФМП стиже до најмањег дефицита од старта сусрета (57:54). Ипак, добром игром у одбрани, пре свега Милосављевића и Далоа, актуелни шампион Србије одлази на последњи одмор са предношћу од 65:56.

У последњој деоници дошло је до кошкања Човића и Мурића, а Партизанов Словенац тражио је неспортску грешку плеја гостију. У наредном нападу, Мурић сјајно куца за највећих 15 (75:60), па је до краја само одржавао предност.

ПАРТИЗАН: Павловић 9, Тепић 4, Мурић 17 (8ск), Маринковић 7, Дало 6, Милутинов 15 (11ск), Милосављевић 4, Мачван (7ск), Ђумић 9, Андрић 10, Милутиновић, Глишић. Тренер: Душко Вујошевић.

ФМП: Човић 17 (10ас), Давидовац 3, Мицовић 7, Апић 6, Лазаревић 3 , Добрић 4, Гудурић 7, Симанић 3, Радовановић 3, Остојић 1, Стурановић 11, Ђоковић 2. Тренер: Милан Гуровић.