КЛС: Десеткована Звезда у наставку разбила Мегу

29.03.2015. 20:52
Boban Marjanović i Dejan Musli u duelu u prvom kolu KLS između Crvene zvezde i Mega Leksa
Бобан Марјановић и Дејан Мусли у дуелу у првом колу КЛС између Црвене звезде и Мега Лекса / Извор: Танјуг

Одличном игром у другом полувремену црвено-бели стигли до четвртог овосезонског тријумфа над екипом Дејана Милојевића, у празној дворани "Пионир".

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Мега Лекса резултатом 107:83 (28:26, 27:21, 28:22, 24:14) у првом колу Кошаркашке лиге Србије.

Упркос неуобичајеном амбијенту и празном "Пиониру", као и изостанку Маркуса Вилијамса и Бранка Лазића, у игри црвено-белих није виђена велика промена у игри, иако домаћин није успео да осујети брзу игру у транзицији Мега Лекса у првом полувремену, у којем је виђена изузетно изједначена игра. Ипак, победник лигашког дела регионалне АБА лиге у наставку је у потпуности сломио отпор тима Дејана Милојевића и на крају славио убедљив тријумф, четврти над Мегом у овој сезони.

Меч је почео у доброј нападачкој игри Звезде, која је средином првог периода стигла до осам поена предности (14:6), али се Мега брзом игром у транзицији вратил а у игру до краја четвртине у којој је виђена слаба одбрана два тима и чак 51 кош (28:23).

Prazan Pionir u meču prvog kola KLS između Crvene zvezde i Mega Leksa
Празан Пионир у мечу првог кола КЛС између Црвене звезде и Мега Лекса / Извор: МН Press

Слично је било и у другом периоду у којем је виђена изједначена игра на обе стране све до саме завршнице. Бриљирали су Бобан Марјановић (13 поена) на једној, односно Ненад Миљеновић (14п) на другој страни, а Звезда је у последњем минуту првог полувремена направила серију 6-0 и отишла на велики одмор са осам поена "вишка" (55:47).

Мега је последњи пут резултатски прикључак имала у 26. минуту када је захваљујући расположеним Кешељу и Загорцу (64:62). Ипак, од тог момента домаћи тим је у завршном делу трећег периода заиграо ангажованије у одбрани, уследила је серија 10-1 за двоцифрену предност (74:63), која је до последњег двоминутног одмора нарасла до "плус 14" (83:69).

Duel Nenada Miljenovića i Čarlsa Dženkinsa u meču prvog kola KLS između Crvene zvezde i Mega Leksa
Дуел Ненада Миљеновића и Чарлса Џенкинса у мечу првог кола КЛС између Црвене звезде и Мега Лекса / Извор: МН Press

У последњој четвртини отпор Меге потпуно је нестао. Предност црвено-белих је расла из минута у минут, па су распуцани домаћини већ у 36. минуту "пробили" 100 постигнутих голова, када је "пукла стотка" (100:73). Завршницу меча Дејан Радоњић искористио је да пружи шансу и Ребићу и младом Аранитовићу.

Најбољи у редовима Црвене звезде по ко зна који пут ове сезоне био је Бобан Марјановић са 25 поена и 11 скокова и индексом корисности 31, док су одличне партије пружили Чарлс Џенкинс са 21 (3ск, 5ас) и Лука Митровић са 18 кошева и осам скокова. Код гостију Марко Кешељ је забележио 22 поена, Ненад Миљеновић уписао је 19, а МВП регионалне АБА лиге Никола Јокић 13.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ребић, Дангубић 9 (за три 1/6), Аранитовић, Митровић 18 (8ск, 3ас, индекс 26), Блажич 6 (4ск, 3ас), Калинић 14 (3ск, 3ас), Марјановић 25 (11ск, за два 11/17, индекс 31), Каплановић, Тејић 2, Џенкинс 21 (3ск, 5ас, из игре 7/14), Јовић 9 (3ск, 5ас), Цирбес 3. Тренер: Дејан Радоњић.

МЕГА ЛЕКС: Кешељ 22 (2ск, из игре 7/11), Крстић 3, Ђоковић, Јарамаз, Миљеновић 19 (4ск, 2ас, 6ил, индекс 22), Јокић 13 (8ск), Шуловић 2, Вебстер 5 (4ас), Загорац 7 (4ск, 6ас), Симеуновић, Николић, Мусли 12 (5ск, 2ас). Тренер: Дејан Милојевић.