КЛС ФИНАЛЕ: Богдановић не да титулу Звезди!

16.06.2014. 20:08 16:16
Bek Partizana Bogdan Bogdanović
Бек Партизана Богдан Богдановић / Извор: Танјуг

Партизан изједначио на 1:1 у финалној серији, трећа утакмица на програму 19. јуна.

Партизан НИС се подигао из нокдауна и задао снажан ударац Црвеној звезди Телеком у борби грогираних ривала за обезвређену титулу шампиона Србије. Захваљујући бриљантном Богдану Богдановићу (33 поена, пет асистенција, четири скока) црно-бели су изједначили на 1:1 у серији убедљиво надигравши великог ривала, 62:82 (11:23, 18:17, 21:19, 12:23). Наредни меч на програму је 19. јуна, а дуел у "Пиониру" биће одигран без присуства навијача.

Црно-бели су на други меч финала дошли психички растерећенији од номиналног домаћина Црвене звезде. Тренер Душко Вујошевић очигледно је мотивисао екипу до тачке „пуцања“, а у одсуству кажњених Александра Павловића и Николе Милутинова, као и болесног Дејана Муслија, одговорност је на своја плећа преузео Богдановић. Репрезентативни бек поигравао се са противничким чуварима и појединим НБА потезима доказао да је са правом врло тражена  „зверка“ на тржишту.

Велику помоћ Богдановићу је пружио Ђорђе Гагић, једини способан да на позицији „пет“ парира Бобану Марјановићу и Рашку Катићу. Управо је Марјановић слабо ушао у утакмицу, баш као и Чарлс Џенкинс и Јака Блажич. Звездин бескрвни старт омогућио је нашпанованим играчима Партизана високи лет и нестварних плус 18 у 14. минуту – 15:33.

Đorđe Gagić
Ђорђе Гагић / Извор: Танјуг

Успела је Звезда да се подигне, иако је очигледно било да црвено-белима недостаје мозак тима Демаркус Нелсон, суспендован после туче у првој утакмици финала. Пришао је домаћин у 33. минуту на само минус три (57:60), а онда је хладнокрвни Богдановић сурово затрпао кош ривала и поручио да Партизан није рекао последњу реч у финалној серији.

Црвена звезда – Партизан 62:82 (11:23, 18:17, 21:19, 12:23)
ДВОРАНА: Пионир.

ГЛЕДАЛАЦА: 4.000.

СУДИЈЕ: Милија Војиновић, Владимир Јевтовић, Саша Маричић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ребић, Митровић, Лазић 5, Блажич 19, Симоновић 2, Марјановић 2, Раденовић 2, Катић 15, Стојановић, Џенкинс 17 (6ск), Липовиј, Драгићевић.
ПАРТИЗАН: Тепић, 2 Аранитовић, Ловерњ 6,  Маринковић, Дало 4, Богдановић 33, Гагић 18 (9ск), Мусли, Андрић 3, Безбрадица 2, Бертанс 14, Шалић.

Дешавања из „Пионира“ могли сте да пратите уживо на srbijadanas.com.

4/4

40. минут - Нови поени Гагића. Тренер Звезде Дејан Радоњић добио је техничку грешку због ироничног аплауза судијама. Партизан је убедљиво савладао Црвену звезду резултатом 62:82 у другој утакмици финалне серије и изједначио на 1:1. Нови дуел заказан је за 19. јун.

39. минут - Четири напада узастопно домаћи играчи покушавају без успеха да реализују тројком. Са друге стране, Богдановић је погодио нову "бомбу", убедљивих 62:78 и 33 поена репрезентативца Србије који је уз овације гостујућих навијача испраћен са паркета.

38. минут - Звезда не успева да се приближи тројкама, а Богдановић је немилордсан са пенала (10/10, 30 поена), 62:75.

37. минут - Катић је начинио и пети фаул, а Ловерњ је погодио два бацања, 62:73.

36. минут - Продор Блажича и сигурни поени, 59:66. Тројка Андрића и нова двоцифрена предност Паартизана, 59:69. Лазић је одговрио истом мером, 62:69,а  Ловерњ је приморао Катића да направи четврту личну грешку, 62:71.

34. минут - Када год је Партизан у тунелу, Богдановић проналази излаз из таме. Сјајни бек погодио је тројку, а затим и двојку уз личну грешку Блажича, 57:65. Тајм-аут је тражио Радоњић. Додатно бацање Богдановића за 57.66.

33. минут - Џенкинс је погодио два бацња, само три поена разлике за црно-беле, 57:60.

32. минут - Домаћин је бољи на почетку последњег квартала. Марјановић и Џенкинс су иницирали серију 5:1 и Звезда се приближила на 55:60.

Jaka Blažič
Јака Блажич / Извор: Танјуг

3/4

30. минут - Каква тројка Богдановића, прва из седмог покушаја. Бек гостију погодио је тројку преко руке Симоновића у последњој секунди напада. Блажич је довео Звезду на једноцифрени заостатак пред последњу доеницу, 50:59.

29. минут - Катић се новим поенима искупио донекле  за техничку грешку, 46:54. Звезда је опет у игри, Блажић је два пута прецизан са линије слободних бацања. Богдановић је, са друге стране, незадржив, 48:56. Проблем за Партизан, Гагић је направио четврту личну грешку, а Џенкинс промашио оба пенала.

27. минут - Тим Дејана Радоњића је у налету. Катић је погодио полухорог за 44:49. Душко Вујошевић је тражио тајм-аут. Гагић прекида серију Звезде уз фаул Лазића, а Катић због протеста добија техничку грешку. Мини серија црно-белих 5:0 после бацања Бертанса, 44:54.

26. минут - Гагић се сам бори са високим играчима домаћина, с обзиром на то да Дејан Мусли не може да помогне саиграчима због болести. На супротној страни Катић је реализовао два пенала, а онда је Ловерњ снажно закуцао, 37:49. Џенкинс је тројком смањио заостатак домаћина на једноцифрену разлику, 40:49. Прецизан је и Симоновић, 42:49.

24. минут - Прве поене за црвено-беле у наставку постигао је Рашко Катић. Растрзана игра оба тима, изгубљене лопте Џенкинса и Богдановића. Блажич је затим поентирао два пута са линије слободних бацања, 33:45. Словенац као да је узео да сам решава ствари у нападу, нови поени за борбеног бека и Звезда је смањила на 35:45.

21. минут - Богдановић наставља симултанку са одбраном Звезде и на почетку другог полувремена. Бертанс је затим постигао тројку, а Катић је истовремено фаулирао Ловерња. За 50 секунди Партизан је повећао предност на плус 16, 29:45.

Čarls Dženkins
Чарлс Џенкинс / Извор: Танјуг

2/4

20. минут - Звезда је зауставила зоном напад гостију, али не успева да повеже редове у офанзиви. Лазић није искористио контранапад два на један, а после промашене тројке Бертанса, Џенкинс је из другог покушаја поентирао, 29:39. Црно-бели воде на полувремену са 40:29, а могло је да буде и више да је Богдановић раније упутио тројку коју је погодио и то са центра!

Блажич и Џенкинс убацили су по девет поена за Звезду, у Партизану је најефикаснији Богдановић са 15, док је Гагић забележио 10 поена и шест скокова.

17. минут - Партизан је дуго без поена и без решења у нападу. Лазић је погодио после солопродора, црвено-бели топе минус, али је Богдановић стигао до 13. поена. Иван Раденовић је поентирао са пенала, 25:37.

15. минут - Блажич је везао три поена, али Безбрадица атрактивним закуцавањем додатно подиже самопоуздање гостима, 18:35. Катић је половично успешан са линије за слободна бацања. Центар домаћина поново је био на линији пенала и овога пута био сигуран, 21:35. Међутим, Катић је два пута био непрецизан из "треће серије" бацања.

14. минут - Агонија црвено-белих се наставља. Богдановић је приморао Липовија да направ личну грешку. Бек гостију има већ 11 поена за плус 18, 13:31. Блажич је поентирао на супротној страни, 15:31. Словенац је нешто касније изгубио лопту и омогућио Гагићу закуцавање у контранападу, 15:33.

12. минут - Расте предност гостију, 13:29. Дало је изненађење Душка Вујошевића, расположени су Богдановић и Бертанс, док Звезда не може да повеже редове без Демаркуса Нелсона.

Trener Partizana Duško Vujošević
Тренер Партизана Душко Вујошевић / Извор: Танјуг

1/4

10. минут - После прве чтвртине Партизан има убедљиву предност, 11:23. По седам поена постигли су Богдановић и Гагић, Бертанс је убацио два поена мање. Чарлс Џенкинс је најефикаснији у Звезди са пет поена.

9. минут - Катић је промашио зицер, казна је уследила у контранападу - тројка Бертанса, 9:22. Богдан Богдановић завршио је на паркету, пошто га је у трку закачио по руци Бранко Лазић. Репрезентативац Србије се придигао и отишао на клупу за резервне играче.

8. минут - Црвено-бели су деконцентрисани у нападу, не могу ништа да погоде, док Партизан повећава разлику захваљујући одличном офанзивном скоку5:17. Џенкинс је смањио на минус десет, 7:17.

6. минут - Блажич је постигао прву тројку за Звезду, на другој страни расположен је Гагић. Марјановић је начинио трећу личну грешку, други пут је фаулирао Богдановића. Бек браниоца титуле прецизан је два пута са линије за слободна бацања, поново је погодио и Гагић 5:14.

4. минут - Домаћин је без поена из игре, Гагић је поентирао за максималних плус шест за црно-беле, 2:8.

2. минут - Партизан води са 5:0, све поне постигао је Богдановић. Центар Звезде Бобан Марјановић направио је већ две личне грешке, први проблем за црвено-беле.