КЛС: Звезда преписала Цедевитин рецепт и срушила Партизан (ВИДЕО)

30.04.2014. 19:00 22:26
Košarkaši Crvene zvezde slave pobedu nad Partizanom
Кошаркаши Црвене звезде славе победу над Партизаном / Извор: Танјуг

Црвено-бели славили резултатом 75:72 и поред минуса од 15 поена на полувремену.

Црвена звезда Телеком брже се опоравила од шока изазваног поразом у полуфиналу АБА лиге од вечитог ривала. Црвено-бели су славили против Партизана НИС као гости резултатом 75:72 (16:20, 12:23, 22:10, 25:19) и осамили се на лидерском месту Кошаркашке лиге Србије са максималним учинком 5:0.

Црно-белима се догодио сценарио већ виђен у мечу са Цедевитом. Бранилац српске титуле водио је са 15 поена предности на полувремену, али је као у мечу са Загрепчанима, потпуно пао и дозволио противнику да слави.

На крилима Саше Павловића и Николе Милутинова, домаћин је доминирао у првих 20 минута. Међутим, у другом полувремену слика је потпуно промењена. Бледи црвено-бели су добили боју у лицу и подсетили да су били најбољи тим у регуларном делу АБА лиге.

Одличним центрима Ивану Раденовићу и Бобану Марјановићу придружили су се Јака Блажич и Марко Симоновић, као и Демаркус Нелсон. Блажич је везао пет поена у финишу меча, Симоновић убацио важну тројку и тим Дејана Радоњића трећи пут у сезони надиграо је комшије.

Дешавања из дворане „Пионир“ могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу на Srbijadanas.com.

40. минут - Звезда је испустила три напада заредом после офанзивних скокова. Затим два промашаја Бертанса, пола минута до краја. Капитен Звезде Симоновић убацио је тројку, 70:74. Тројке су промашили Бертанс и Богдановић, а поентирао је Тепић после офанзивног скока, 5,8 секунди до краја, 72:74. Нелсон погађа само прво бацање, али довољно за победу Звезде, 72:75.

38. минут - Звезда води! Блажич је погодио тројку, а у контранападу га је фаулирао Павловић при закуцавању. Лопта је ушла у кош, а Павловић због пет личних грешака неће моћи д апомогне саиграчима у финишу. Блажић промашује додатно бацање, 70:71.

Junak Zvezdine pobede Ivan Radenović
Јунак Звездине победе Иван Раденовић / Извор: Танјуг

37. минут - Коначно Богдановић! Када је густо, тројка за Партизан, 68:65. Нелсон је много бољи него у првом полувремену, али промашује једно бацање, 68:66. Павловић је промашио, али прикуцава Ловерњ, 70:66.

36. минут - И Партизан очајно шутира за три, 2/16, док је Богдановић из игре катастрофалан, 1/10. Бертанс враћа предност са бацања, али узвраћа Раденовић, 63:63. Надахнути Павловић обезбедио је закуцавање Ловерњу, води Партизан 65:63. Симоновић узвраћа истом мером, опет је нерешено, 65:65.

35. минут - Одлични Милутинов је хладнокрван са линије пенала, а онда Симоновић убацује тројку, тек трећу за црвено-беле из 18 покушаја. Домаћин је изгубио лопту, а Нелсон је то искористио и донео Звезди изједначење, 61:61.

34. минут - Блажич је заменио бледог Џенкинса. Словенац прецизан са линије за слободна бацања, 59:56.

33. минут - Богдановићу није дрхтала рука са линије пенала,али је непрецизан у шуту за три поена, 57:54. Џенкинс је промашио тројку за изједначење, Партизан то кажњава после контранапада и закуцавања Павловића. Сјајна асистенција Тепића, 59:54.

32. минут - одлични Раденовић (15 поена), Звезда је смањила на само 55:54.

30. минут - Павловић је направио личну грешку у нападу, а гости и поред конфузног напада имали су шансу да изједначе. Блажич је промашио тројку за изједначење. Тепић је сигуран са линије за слободна абацања, 53:48. Са исте удаљености Гагић је оба пута промашио. Последњи напад Звезде у трећој деоници реализовао је уз звук сирене Катић после офанзивног скока, 53:50.

Duel centara Marjanović-Milutinov
Дуел центара Марјановић-Милутинов / Извор: Танјуг

29. минут - Звезда се потпуно вратила у живот. Марјановић је поентирао после офанзивног скока,. 51:48. Кошкање Муслија и Катића после фаула центра црвено-белих, без последица.

27. минут - Ровити Раденовић завршио је лепу акцију гостију, 49:46. Милутинов је, такође, расположен, 51:46.

25. минут - Коначнос е и Нелсон уписао у листу стрелаца, али је на другој страни незаустављив Павловић, 49:40. Полагање Лазића, 49:42, па Блажича, 49:44.

24. минут - Раденовић је додатно смањио заостатак гостију, а после пуна три минута у наставку меча поентирао је Павловић. Прецизан је и Богдановић, плус 10 за домаћина 47:37.

22. минут - Серија Звезде 7:0 на старту другог дела игре. Поени Марјановића, Лазића /тројка) и Блажича, тајм-аут за Душка Вујошевића, 43:35.

20. минут - Закуцавање Милутинова као шлаг на торти. Одлично прво полувреме Партизана, 43:28. Са друге стране, очајни Нелсон је промашио полагање. Амерички плеј је без поена, а црвено-бели су већ изгубили девет лопти.

19. минут - Нова двоцифрена разлика после поготка Бертанса, 37:26. Џенкинс успешан са линије за слободна бацања, а Летонац наставља серију после асистенције Павловића. Партизан има максималну предност, 41:28 после коша Милутинова са пенала.

18. минут - Расположен је Милутиновић, има већ осам поена. Нелсон је изгубио лопту, а пропуст Американца казнио је Павловић у контранападу, 35:26. Тајм-аут за Звезду.

17. минут - Гости су у налету. Први поени бекова Звезде из игре - Чарлс Џренкинс погађа двојку, 29:24. Богдановић на другој страни постиже прве поене на утакмици и то са линије пенала, 31:24. Закуцава Марјановић и стиже до 11. поена, 31:26.

Borba Dragićevića i Bertansa
Борба Драгићевића и Бертанса / Извор: Танјуг

15. минут - Док се Звезда испуцава, домаћин користи пропусте црвено-белих. Бертанс је сигуран у контранападу 27:16, а Раденовић је разбио малер гостију. Крилни центар је као у првој четвртини забележио три поена (2 1), 27:19. Мусли за нову двоцифрену предност домаћина, 29:19. И коначно, Раденовић погађа за три поена, 29:22. Прва тројка за госте из 10. покушаја.

14. минут - Павловић наставља симултану са одбраном Звезде. Поново је поентирао за дв апоена и увећао плус домаћина поеном са линије слободних бацања, 25:16. Црвено-бели нису пуна три минута постигли кош у другој деоници.

12. минут - Гости су у "минус фази", Гагић повећава вођство српског шампиона на 22:16. Дејан Радоњић, тренер Црвене звезде, узима минут одмора.

10. минут - Павловић је одличан у првој деоници. Убацио је девет поена, док је шут црвено-белих за три поена поново катастрофалан, 0/7. На првој паузи црно-бели воде са 20:16.

9. минут - Марјановић је половично прецизан са пенала, а онда мајсторија Павловића. Изборио је бивши ас и фаул, Партизан  води са 15:14.

8. минут - Милутинов и Марјановић настављају кошгетерски низ,. Пет поена у серији за домаћина, прецизни су Ловерњ и Павловић за три поена. На другој страни, Драгићевић је убацио два слободна бацања, 12:13.

5. минут - Центри доминирају на почетку меча. Милутиновић је поентирао за два у Партизану, а онда је Марјановић везао четири поена, 5:9.

3. минут - Партизан је повео са 3:0 после погођеног пенала Муслија и двојке Ловерња. Звезда је одговорила са пет везаних поена, два бацања Марјановића и кошем уз додатни поен Раденовића, 3:5.

КЛС, 5. коло

Партизан – Црвена звезда 72:75

Раднички КГ – ФМП 86:54

Мега Визура – Борац 95:72

Црнокоса – Металац 70:79

ТАБЕЛА: Црвена звезда 5-0, Партизан 4-1, Мега Визура 3-2, Раднички 3-2, Металац 2-3, ФМП 2-3, Црнокоса 1-4, Борац 0-5.