КЛС: Партизану „пукао филм“ после прекида у Ваљеву

19.04.2014. 22:09
Н. Радојевић
Bogdan Bogdanović na utakmici sa MZT-om
Богдан Богдановић на утакмици са МЗТ-ом / Извор: Бета

Црно-бели убедљиви против Металца после паузе од сат времена и славили резултатом 95:67.

Кошаркаши Партизана НИС у одличном расположењу дочекују финални турнир АБА лиге. Црно-бели су славили у Ваљеву против Металца резултатом 95:67 (19:27, 23:10, 31:9, 22:21) и задржали максималан учинак у националном првенству. Дуел у „Дворани спортова“ обележио је прекид већ после 18 секунди због клизавог терена. После паузе од сат времена домаћин се боље снашао, имао је и 12 поена предности у деветом минуту (27:15), али су се црно-бели прибрали и у наредних 20 минута декласирали Металац.

Тим из Хумске у другој четвртини дозволио је домаћину да убаци 10, а у трећој деоници само девет поена, што је био кључ нове победе. Предвођен Богданом Богдановићем и Жофријем Ловерњом, Партизан је као казнена експедиција протутњао кроз Ваљево.

Богдановић је постигао 18 поена уз шест скокова и пет асистенција, Ловерњ је забележио 13 поена и 12 ухваћених лопти, док је Александар Павловић убацио 14 поена. У тиму Металца истакао се Бојан Бакић са 17 поена и шест асистенција.