КЛС ПЛЕЈ-ОФ: Црвено-бели без већих мука проитив Меге

08.06.2014. 20:06 22:02
Crvena zvezda - Mega Vizura
Црвена звезда - Мега Визура / Извор: Фото: МН Press

Црвена звезда – Мега Визура 81:70 (24:17, 19:17, 19:19, 19:17).

Кошаркаши Црвене звезде нису се много мучили у првом мечу полуфинала плеј-офа КЛС пошто су у “Пиониру” победили Мега Визуру 81:70 (24:17, 19:17, 19:19, 19:17). Најбољи у победничкој екипи био је Лазић са 14 поена, Нелсон је постигао 13, а Џенкинс 12. Код гостију се највише истакао Ратко Варда са 20 поена, Миљеновић је постигао 17, а Крстић 11. Наредни меч се игра у среду (11. јуна) у “Хали спортова” од 20 часова.

Као што се и очекивало, почетак је протекао у изједначеној борби. Обе екипе су се смењивале у вођству. Ипак, црвено-бели су се боље снашли на крају, па су у последњи минут ушли са предношћу 24:15. Ипак, гости су смањили уочи одласка на одмор на 24:17.

На почетку другог периода се разиграо Ратко Варда који је са два закуцавања примакао Мега Визуру на само пет поена заостатка (26:21), али је већ у наредном нападу Липови тројком повећао предност црвено-белих. Са четири поена Миљеновића, гости су пришли на само четири поена заостатка (29:25), па је тренер Дејан Радоњић био принуђен да затражи тајм-аут. Од тада је Звезда заиграла боље, а у 17. минуту је предност била 40:27.

Branko Lazić
Бранко Лазић / Извор: Фото: МН Press

Почетком трећег периода је Звезда преко Блажића, Нелсона и Марјановића поново стекла 13 поена предности (49:36). Једини који је био запажен код Гостију био је Варда који је сам постигао осам поена у првих шест минута другог полувремена и тако своју екипу сачувао од дебакла.

Два минута пре краја трећег периода је Јокић постигао тројку и смањио на 60:51. Потом је Новица Величковић дао два слободна бацања и смањио на само седам поебна (60:53). И Демаркус Нелсон је, са друге стране, био прецизан са пенала, па је повећао на 62:53.

У трећем минуту последњег периода је домаћи тим поново имао предност од 13 пиена (69:56), али је већ у наредном нападу Крстић тројком смањио на 69:59. Ипак, поенима Симоновића и Нелсона црвено-бели су стекли највећу предност до тада 73:59. Тада је Ратко Варда због приговора добио техничк грешку. Нелсон је дао два слободна бацања, а у наредном нападу је Симоновић погодио тројку, па је на семафору писало 78:59. Пошто је до краја утакмице остало још четири минута, већ се назирао победник. Тако је и било, па су црвено-бели остварили убедљиву победу.