КЛС: Шампион славио у дербију кола

11.05.2014. 22:55
Kapiten Partizana Bogdan Bogdanović
Капитен Партизана Богдан Богдановић / Извор: Бета

Црно-бели су контролисали меч од почетка до краја, потпуно су надвисили гостујући тим (39-15) и заслужено славили, чиме су остали у борби за прво место и најбољу стартну позицију пред плеј-оф.

Кошаркаши Партизана савладали су Раднички из Крагујевца резултатом 96:78 у дерби мечу осмог кола Кошаркашке лиге Србије.

Најбољи у тиму Партизана био је Бертанс који је за 23 минута игре постигао 19 поена, уз шут за три поена 5-7. Одличан је био и Тепић који је забележио 17 кошева, уз 7 скокова и 4 асистенције, Мусли је уписао „дабл-дабл“ са 14 поена и 11 скокова, док је Богдановић уз 12 поена имао чак 8 асистенција.

На другој страни, у редовима Радничког Мариновић је забележио 15 поена и 7 асистенција, док је Сава Лешић уписао 10 поена.

Košarkaš Partizana Davis Bertans
Кошаркаш Партизана Давис Бертанс / Извор: Бета

После изједначене прве четвртине у којој одбране готово да нису постојале (26:23), Бертанс је са две везане тројке на старту наставка донео прво опипљиво вођство црно-белима од 32:23, да би Павловић и Ловерњ комплетирали серију Партизана од 10-0.

Тек после пет минута игре у другом периоду Раднички постиже прве поене тројком Бркића, али тим Душка Вујошевића новом мини серијом стиже до 16 поена „вишка“ - 42:26. Гости три напада за редом решавају тројкама, чиме донекле држе прикључак, али и црно-бели одговарају па се на одмор отишло резултатом 54:40.

Госте из Крагујевца је у наставку у игри држао Лешић, све до 27. минута (68:54), али актуелни шампион прави серију 12-4 и у последњих десет минута улази са огромних 80:58.

После тројки Андрића и Тепића, Партизан у 33. минуту стиже до максималних 28 поена разлике – 88:60!

Раднички је у завршници ипак успео да ублажи пораз, захваљујући одличном шуту за три поена (15-32), за коначних 96:78.

Овај меч остаће упамћен пре свега по занимљивим догађањима поред паркета током првог полувремена.

Партизан – Раднички 96:78

Табела: Црвена звезда 8-0, Партизан 7-1, Мега визура 5-3, Раднички 4-4, Металац 3-5, ФМП 2-6, Црнокоса 2-6, Борац 1-7.