КЛС: Силни Партизан наставио серију непобедивости и на старту плеј-офа

07.06.2015. 21:54
Nikola Milutinov u meču polufinala plej-ofa Superlige Srbije
Никола Милутинов у мечу полуфинала плеј-офа Суперлиге Србије / Извор: МН Press

Шампион Србије убедљиво савладао ваљевски Металац у првом мечу полуфинала доигравања.

Кошаркаши Партизана наставили су са сјајним партијама у завршници сезоне. Црно-бели су у првом полуфиналном мечу плеј-офа Суперлиге против Металца нанизали осми узастопни тријумф резултатом 86:66 (31:20, 15:8, 22:15, 18:23).

Екипа Душка Вујошевића без већих проблема и упркос изостанку Еда Мурића без већих проблема надиграо је тим из Ваљева који и поред велике борбе није успео да понови добре партије из већег дела сезоне на измаку, па су црно-бели стигали на само један тријумф од финала и очекиваних дуела са вечитим ривалом Црвеном звездом.

Шампион Србије је од старта меча показао да гости из Ваљева немају чему да се надају на старту доигравања. Експлозивном игром Партизан је већ на истеку првог периода постигао 31 поен, да би у другој четвртини заиграо изванредно и у одбрани, дозволивши противнику само осам поена за десет минута, па су већ на полувремену црно-бели имали "плус 28" (46:28).

Milan Mačvan u meču polufinala plej-ofa KLS između Partizana i Metalca
Милан Мачван у мечу полуфинала плеј-офа КЛС између Партизана и Металца / Извор: МН Press

Колико су били без решења у екипи Владимира Ђокића видело се на старту другог полувремена, пошто су тек поенима Јевтовића у 24. минуту гости први пут поентирали у наставку, а тада је на семафору већ било 55:30. Одличном партијом центарског тандема Николе Милутинова (16 поена и 10 скокова) и Милана Мачвана (16п, 8ск) Партизан је стекао максималних 29 поена "вишка" (68:39), да би у последњем периоду распуцани Михајло Андрић (19 поена) са неколико тројки (укупно 5/8 за три) до краја чувао стечену предност на око двадесет поена. Једнак број поена за госте је постигао сјајни Никола Малешевић, али је то било недовољно да у уводни меч другог полуфинала, баш као и дуел вечитог ривала Црвене звезде и Мега Лекса, донесе макар мало узбуђења.

Наредни дуел два тима играју већ два дана касније, када ће Металац у ваљевачкој Хали спортова угостити првака државе. Дан раније, у понедељак, Мега Лекс у Сремској Митровици дочекује Црвену звезду.

Партизан – Металац 86:66 (31:20, 15:8, 22:15, 18:23)

ДВОРАНА: Пионир.

ГЛЕДАЛАЦА: 2.000.

СУДИЈЕ: Војиновић, Николић, Стефановић.

ПАРТИЗАН: Павловић 11 (3ск, 2ас), Тепић 5 (7ск, 4ас), Маринковић 2 (4ск, 3ас, из игре 1/11), Дало 2 (3ас), Милутинов 16 (10ск, 2ас, инд. 27), Милосављевић 7 (4ск), Мачван 16 (8ск, 2бл, инд. 25), Ђумић 2, Андрић 19 (6ск, 3ас, за три 5/8), Милутиновић 2, Глишић 2, Безбрадица 2. Тренер: Душко Вујошевић.

МЕТАЛАЦ: Малешевић 19 (8ск, 3ас, инд. 27), Протић 7 (3ас), Јанковић 2, Кутлешић 6, Оташевић, Мајсторовић 10 (4ск, 4ас, 3бл), Јевтовић 7, Јошило 5 (4ск), Љубичић, Ракићевић 4, Тодоровић, Јеремић 6. Тренер: Владимир Ђокић.