КЛС: Звезда протутњала Новим Садом пред "вечити дерби"

13.05.2015. 21:52
Košarkaši Crvene zvezde
Кошаркаши Црвене звезде / Извор: МН Press

Црвено-бели тријумфом над Војводином сачували непобедивост у домаћем шампионату, па у идеалном расположењу дочекују дерби са Партизаном.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су као гости екипу Војводине резултатом 87:58 (20:11, 19:12, 27:16, 21:19) у првом мечу 6. кола кошаркашке Суперлиге Србије.

Шампион АБА лиге само је до средине друге четвртине мучили са борбеним домаћином у малој сали "Спенса", када је уследила серија београдских црвено-белих од 19-0, којим су отишли на недостижних 16 поена предности на полувремену. Тренер гостију Дејан Радоњић у наставку је имао прилику да разигра готово цео тим (изузев плејмејкера Ребића и Јовића), који је на крају меч завршио са максималних 29 поена "вишка", чиме су гости из Београда на најбољи могући начин најавили "вечити дерби" који се у недељу од 21 час игра у дворани "Пионир".

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Бранко Лазић са 16 поена (2ск, 5ук), док је Чарлс Џенкинс уз 14 поена имао чак седам украдених лопти и четири асистенције, чиме је заслужио индекс 26. Бобану Марјановићу су два поена недостајала до новог "дабл-дабл" учинка, пошто је уписао чак 13 скокова. Из сивила домаћина издвојио се једино Милош Грубор који је постигао 15 поена, уз шест скокова и четири украдене лопте.

Црвена звезда је одлично почела меч и већ крајем првог дела игре стигла до озбиљније предности захваљујући Калинићу и Цирбесу, да би поенима Џенкинса на први одмор отишла са предношћу од девет поена (11:20). Међутим, уследила је веома необична друга четвртина коју је домаћин повео серијом 12-0, а веома расположен у тим моментима био је Јован Новак (23:20). београдски црвено-бели су у другом периоду поентирали тек крајем 15. минута, кошем Марјановића, али је од тог момента на паркету практично био само гостујући тим.

Branko Lazić
Бранко Лазић / Извор: МН Press

Тренер првака АБА лиге Дејан Радоњић послао је на терен свој најјачи састав, са Вилијамсом и Џенкинсом на бековским позицијама, Калинићем на крилу, те Митровићем и Марјановићем на центру. Звезда је расположеном игром под оба коша направила серију од чак 19-0, вратила предност на своју страну, не дозволивши домаћину да у последњих шест минута не постигне ниједан кош, па је београдски састав на петнаестоминутни одмор отишао са предношћу од 16 поена - 23:39.

Звезда у наставак улази новом серијом 7-0 и одлази на чак 23 поена "вишка" (23:46), па је већ после два и по минута игре било јасно да боодови иду у Београд. Пулени Душана Алимпијевића нису успевали да смање заостатак испод двадесет поена, а безбедна залиха омогућила је Радоњићу да разигра и преостале играче на клупи, нарочито после максималне предности у последњем минуту трећег периода од 29 поена (37:66). Гости су у последњих десет минута без већих проблема сачували високу предност и уписали шести тријумф у шампионату - 58:87.

КЛС, 6. коло

Војводина - Црвена звезда 58:87

Четвртак:

ФМП - Мега Лекс (18)

Партизан - Тамиш (19:30)

Константин - Металац (20)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 6-0, партизан 5-0, Војводина 3-3, Металац 3-2, Мега Лекс 2-3, ФМП 2-3, Константин 0-5, Тамиш 0-5.