КОЛЦЕ ИЛИ САМБА: Србија скида бразилско проклетство у јуришу на први трофеј Светске лиге

Србија Данас/Телеграф
Odbojkaši Srbije
Одбојкаши Србије / Извор: МН Press

Биће ово шести покушај српских одбојкаша да дођу до трона у овом такмичењу.

Одбојкаши Србије вечерас у Кракову од 20.30 у Пољској играју финале Светске лиге против Бразила! Биће ово шести напад на злато у такмичењу, које ”Плава чета” још увек није освојила, иако је неколико пута била веома близу.

Ф6 СВЕТСКЕ ЛИГЕ: СРБИЈА у финалу против БРАЗИЛА

Делује да су сада ближе неко икада. Изабраници Николе Грбића су доминирали и током регуларног дела такмичења, а сјајне игре пружили су и на финалном турниру, где су као првопласирани у групи прошли у полуфинале, где су у сјајној утакмици савладали Италијане.

Ево како је НИКОЛА ГРБИЋ мотивисао играче против ИТАЛИЈЕ (ВИДЕО)

Бразилци су до финала стигли тако што су савладали Французе, који су актуелни шампиони, такође у фантастичној одбојкашкој партији у коме је виђена велика драма у последња два сета.

Nikola Grbić
Никола Грбић / Извор: МН Press

Србија је прво финале Светске лиге играла управо против Бразила, када је са 3:2 поражена у Мадриду 2003. године. Две године касније, поново је Бразил савладао нашу екипу, тада у Београду са 3:1.

ПОГЛЕДАЈТЕ поен којим је СРБИЈА сломила ИТАЛИЈАНЕ за финале (ВИДЕО)

Играли смо финале и 2008. године у Рију и тада је САД био бољи од Србије са 3:1, да би следеће године Бразил поново савладао наше одбојкаше са 3:2 у финалу које је такође одиграно у Београду.

Последњи неуспели покушај да се домогнемо злата и награде од милион долара био је 2015. године, када је Француска била убедљива са 3:0 и савладала изабранике Николе Грбића.

Годину дана касније поново су у финалу, овога пута у Кракову. Сада су зрелији, искуснији, играју одлично. Време је да после толико година Србија коначно освоји толико жељени трофеј