СП: Велики корак Колумбије ка осмини финала

19.06.2014. 17:52 14:44
Huan Kintero
Хуан Кинтеро / Извор: Бета/АП

У другом колу Ц Групе Колумбија – Обала Слоноваче 2:1 (0:0).

Фудбалери Колумбије остварили су и другу победу на Светском првенству у Бразилу. Они су после Грчке, савладали Обалу Слоноваче 2:1. На тај начин су освојили шест бодова и готово сигурно обезбедили пласман у осмину финала.

Према очекивањима, утакмица у Бразилији је била веома интересантна. У првом полувремену су екипе испитивале снаге, а у наставку су кренуле много конкретније. Повела је Колумбија голом Родригеза у 64. минуту и то после корнера. Само шест минута касније предност Колумбијаца је дуплирана, а највеће „заслуге“ припадају фудбалеру Обале Слоноваче Сереј Дију. Он је изгубио лопту на средини терена, до ње је дошао Гутијерез, који је повукао контру и упослио Кинтера. Овај је искористио шансу и затресао мрежу.

Тада је селектор „слонова“ извршио све измене, а у 73. минуту је Жервињо смањио на 2:1. И поред силних напада, фудбалера Обале Слоноваче, мрежа Оспине је остала нетакнута до краја меча.

Пренос уживо можете да пратите на Srbijadanas.com:

90 4 минут - Крај утакмице.

90. минут - Тиоте добио жути картон.

89. минут - Кинтеро је са пола терена покушао да лобује голмана,а ли је Бари на време интервенисао.

Стадион: Национал Мане Гаринча у Бразилији.

Гледалаца: 68.784.

Судија: Веб (Енглеска).

Стрелци: 1:0 Родригез (64) 2:0 Кинтеро (70), 2:1 Жервињо (73)

Жути картони: Зокора, Тиоте (Обала Слоноваче).

Колумбија: Оспина, Зунига, Запата, Јепес, Армеро (од 72. Аријас), Агилар (од 79. Мехија), Санчез, Квардадо, Родригез, Ибарбо (од 53. Квинтеро), Гутијерез.

Обала Слоноваче: Бери, Орије, Зокора, Бамба, Бока, Сереј Ди (од 73. Боли), Тиоте, Ј. Туре, Жервињо, Грандел (од 67. Калу), Бони (од 60. Дрогба).

85. минут - Одличан напад Обале Слоноваче, Жервињо је додао лопту до Калуа, овај је шутирао са ивице шеснаестерца, али право у голмана Оспину.

79. минут - Последња измена и у Колумбији, изашао је Агилар, а ушао Мехија.

73. минут - ГОООЛ!!!  2:1. Стрелац је Жервињо. Прелеп гол, Жервиња који је прошао по левој страни између двојице играча, прошао потом још једног Колумбијца и савладао Оспину.

73. минут - Последња измена у Обали Слоноваче. Изашао је Сереј, а ушао Боли.

72. минут - Измена у Колумбији, изашао је Армеро, а ушао млади Сантајо Аријас.

70. минут - ГОООЛ!!!! 2:0 Сереј је изгубио лопту, она је дошла до Гутијереза, који је истрчао контру, упослио Кинтера, који се одлично убацио и затресао мрежу.

67. минут - Нова измена у Обали Слоноваче, изашао је Градел, а ушао Калу.

64. минут - ГОООЛ!!! 1:0 за Колумбију. После корнера најбоље се пред голом снашао Родригез и главом послао лопту у мрежу.

60. минут - Измена у Обали Слоноваче, изашао је Бони, а ушао Дидије Дрогба.

59. минут - Одлична шанса за Колумбију. Кинтеро је додао до Квардада, који је из близине шшутирао, а лопта се од руку голмана Барија одбила у пречку.

57. минут - Колумбијци су погрешили пред својим шеснаестерцем, лопта је дошла до Градела, који је ушао у казнени простор, али је одбрана добро реаговала и отклонила опасност.

55. минут - Први жути картон на мечу зарадио је Дидије Зокора.

53. минут - Прва измена у Колумбији, изашао је Ибарбо, а ушао је Квинтеро.

52. минут - Јаја Туре је извео слободан ударац са 20 метара, али је лопта отишла поред гола.

46. минут - Настављена је утакмица.

45. минут - Крај првог полувремена.

39. минут - Грандел је продро по десној страни, али је феноменално реаговао Јепес и зауставио акцију Обале Слоноваче.

32. минут - Узвраћају "слонови". Орије је је шутирао по земљи, али се голман Оспина бацио и сачувао мрежу.

28. минут - Најбоља шанса за Колумбију. После контре са леве стране, лопта је дошла до Гутијереза који је био сам пред голом, али је очајно шутирао и лопта је отишла далеко од гола.

25. минут - Прва шанса за Обалу Слоноваче. Шутирао је Тиоте са 17 метара, али је лопта отишла преко гола.

17. минут - Квардадо се убацио са десне стране, шутирао, али је Зокора опет био на месту. Колумвбијци су много опаснији на почетку.

13. минут - Колумбија истрчала контру, али је Дидије Зокора био сигуран у одбрани.

6. минут - Прва шанса на утакмици. Гутијерез је шутирао са 17 метара, али је лопта отишла поред гола.

1. минут - Утакмица је почела.