КОПА АМЕРИКА: Меси гледао плес Гаучоса, Панамци славе Переза (ВИДЕО)

Anhel di Marija
Анхел ди Марија / Извор: Реутерс

Одиграни први мечеви групе „Д“.

Завршено је прво коло у свим групама на Копа Америка које се одржава у САД. Одиграни су уводни мечеви у групи „Д“, а узбуђења ни овога пута нису изостала.

У великом дербију Аргентина је у Санта Клари без помоћи Леа Месија, који цео меч посматрао са клупе, савладала браниоца титуле селекцију Чилеа са 2:1. Блистали су Анхел ди Марија и Евер Банега. Овај паклени тандем је у другом полувремену уписао по гол и асистенцију и донео сигуран тријумф изабраницима селектора Мартина. Утешни погодак за Чилеанце постигао је у 94. минуту Фуензаида. У центру пажње био је Ди Марија коме је пред меч са Чилеом преминула бака којој је посветио победу и гол.

Далеко неизвесније било је у дуелу Панаме и Боливије одиграном у Орланду. Панамци су рано дошли у вођство преко Бласа Переза, али ј Хуан Арсе изједначио почетком другог дела игре. Кад се чинило да је подела бодова неизбежна, Перез постиже још један гол и доноси неописиву радост навијачима Панаме.