КОПА АМЕРИКА: Меси се изједначио са ВЕЛИКИМ Батистутом, Мексико "згажен" као никад до сад (ВИДЕО+ФОТО)

19.06.2016. 07:31
Lionel Mesi
Лионел Меси / Извор: Реутерс

За пласман у финале бориће се Сједињене Америчке Државе и Аргентина, односно Колумбија и Чиле.

Познати су сви полуфинални парови Копа Америке, и то после утакмица које су одиграле фудбалске репрезентације Аргентине и Венецуеле, односно Мексика и Чилеа. У оба дуела било је прилично голова, а посебну пажњу изазива дебакл Мексика против Чилеа (7:0). Убедљива, али не толико, била је и Аргентина. "Гаучоси" су са 4:1 савладали Венецуелу, а један од стрелаца био је и Лонел Меси. За пласман у финале бориће се Сједињене Америчке Државе и Аргентина, односно Колумбија и Чиле.

КОПА АМЕРИКА СЕНТЕНАРИО: Американци у полуфиналу (ВИДЕО)

Меси, не само да је био стрелац, него и двоструки асистент. Звезда Барселоне и "гаучоса" био је стрелац у 60. минуту, а асистирао је Гонзалу Игуаину у 8. и Ерику Ламели у 70. минуту. Игуаин је био двоструки стрелац, а свој други гол дао је у 28. минуту.

Такође, меч одигран на "Џилет стадиону" у Фоксбороу ће остати упамћен и по рекорду Месија

КОПА АМЕРИКА: Колумбијци са ''креча'' у полуфиналу (ВИДЕО)

Изједначио је рекорд Габријела Батистуте, од 54 гола за репрезентацију Аргентине.

- Срећан сам јер сам изједначио рекорд, али сам сада концентрисан само на освајање Копа Америке - рекао је после меча Меси.

КОПА АМЕРИКА: Меси обрукао Лампеа, шоу Варгаса и Санчеза (ВИДЕО)

У другом мечу, Чиле је "згазио" Мексико са 7:0, а после утакмице дефанзивац "сомбрероса" Андрес Гвардадо није био баш речит.

- Могу само да кажем да ми је жао навијача. Ово је веома болан пораз. Остао сам без текста - казао је Гвардадо.

Овако убедљив пораз, Мексиканци нису никада доживели на великим турнирима.

Слављеник Роналдо промашио пенал, Португалци поново разочарали (ВИДЕО ФОТО)