КОПА АМЕРИКА: Рондон отписао Уругвај (ВИДЕО)

Kopa Amerika 2016
Копа Америка 2016 / Извор: Реутерс

Венецуела обезбедила пласман у четвртфинале.

Расплет у групи ''Ц'' догодио се већ у другом колу пошто је познато која два тима ће у четвтртфинале, иако остаје да падне и одлука о првом и другом у групи.

После Јамајке, репрезентација Венецуеле минималним резултатом поразила је и Уругвај и тако га оставила без четвртфинала. Једини гол на мечу постигао Хозе Рондон у 36. минуту прихвативши лопту која се одбила од пречке после покушаја Алехандра Герере са скоро пола терена.  Уругвај није успео у наставку да макар изједначи, а једину иоле добру прилику пропустио је Едисон Кавани у 90. минуту.

Пролазак  даље обезбедио је и Мексико слављем против Јамајке 2:0.  У мечу са много шанси Мексико је био много конкретнији ривал и повео у 18. минуту поготком Чичарита. Јамајка је имала своје шансе, али је коначан тријумф  Мексика оверио Орибе Пералта у 81. минуту.