Кошаркашка селекција Србије до 19 година савладала Иран

03.07.2015. 21:56
Košarkaši Srbije na Svetskom prvenstvu do 19 godina
Кошаркаши Србије на Светском првенству до 19 година / Извор: Фото: Youtube Printscreen/FIBA

Изабраници селектора Александра Бућана уложили пуно труда и енергије у овај меч.

Кошаркашка репрезентација Србије до 19 година савладала је селекцију Ирана 83:70 (18:13, 21:20, 20:18, 24:19) у мечу за пласман од 9. до 16. места на Светском првенству које се одржава на Криту. Изабраници селектора Александра Бућана морали су до уложе пуно труда и енергије да оправдају улогу фаворита. После само неколико минута дуела наш млади тим је стекао двоцифрену предност, али су упорани Иранци успели у наставку сусрета да надокнаде заостатак и  скоро до самог краја буду равноправан ривал.

Кад су средином прве четвртине српски јуниори захваљујући расположеним Милошу Глишићу и Вањи Маринковићу повели са 16:5 чинило се да задатак нече бити претежак, како би стигли до рутинске победе. Међутим, мотивисана селекција Ирана предвођена одличним центром Јусуфом Вандом није се предавала, и већ у 26. минуту успели су да дођу до изједначења – 48:48. Успео је наш млади тим брзо да се консолидује и поново стекне предност од пет до седам поена, али је тријумф осигуран тек у самом финишу после успешних акција Илије Ђоковића и Борише Симанића и тројке Александра Аранитовића.

Најефикаснији у селекцији победника био је Глишић са 16 поена, док је у екипи поражених доминирао Јусуф Ванд са 24 постигнута коша.