ИСТОРИЈА: Мега коначно до Жућкове левице, Партизан без даха у финишу

21.02.2016. 22:55
džamar vilson
џамар вилсон / Извор: МН Press

Победом против црно-белих - 85:80, тим из Сремске Митровице дошао до свог првог клупског трофеја

Кошаркаши Мега Лекса коначно су стигли до триијумфа на завршним турнирима Купа  Радивоја Кораћа. После два узастопна пораза претходних година екипа из Сремске Митровице је у Нишу савладала Партизан - 85:80 и дошла до великог успеха, првог трофеја у клупској историји. Црно-бели су водили већим делом меча, али су у самом финишу остали без даха и концентрације што их је на крају скупо коштало: Партизан – Мега Лекс 80:85 (23:24, 25:22, 16:20 16:19).

Црно-бели су пуно боље почели финални дуел, а на самом старту заблистао је Вања Маринковић. Капитен Партизана је у прва три минута постигао осам поена, од чега две тројке, за вођство 10:2. После тајм-аута Дејана Милојевића, Мега се консолидовала, узвратила серијом 7:0, смањила на 10:9, а убрзо тројком Лувава прешла у вођство 12:11. Млади тим из Сремске Митровице појачао је интензитет игре у одбрани, био све агресивнији што је њихову предност учинило још већом- 19:14. У финишу прве четвртине разиграо се Александар Цветковић и био најзаслужнији што је Партизан на истеку десетог минута дошао до изједначења – 21:21

МОНСТРУОЗНО: Погледајте моћно закуцавање Тимоти Лувавуа (ВИДЕО)

У прва три минута друге деонице, црно-бели су погодили три тројке, два пута је био прецизан Мурић, једном Милутиновић што се аутоматски одразило на разултат – 34:27. Успоставила је Мега убрзо равнотежу, пре свега у скок игри. Никола Ивановић и Данило Николић су давали тон, а експлозивни Тимоти Луваву жељени ритам тиму из Сремске Митровице. Ипак, Партизан је сачувао предност и на крају првог полувремена, пре свега због одличног шута за три поена (15-8) и разиграних Еда Мурића и Вање Маринковића.

Е ТО ЈЕ ПОДРШКА: Један од најбољих фудбалера свих времена уз Партизан у Нишу!!!

Изједначена борба водила се и у наставку сусрета. Партизан је чувао минималну предност, али никако није успевао да се резултатски одлепи. За разлику од првог дела игре, спласну је темпо, играло се чвршће и све теже долазило до лаких поена. Обе екипе су полако улазиле у проблеме са фауловима, по четири личне грешке веч у 25. минуту имали су Луваву и Мурић. Џамар Вилсон је донео пет поена предности црно-белима 60:55, али су Николић и Ивановић у финишу треће четвртине после дужег времена донели Меги вођство – 66:64.

Тројком Александра Цветковића, Партизан је започео финалну деоницу, што је био увод у серију 7:0 и нову промену на семафору - 71:66. Сјајни Ивановић поново је вратио Мегу на корак од изједначења. Међутим, тада се у игру вратио Едо Мурић и одмах погодио тројку за 78:73. Ипак. Николић и Каба експресно донесе егал - 78:78 у 38. минуту. Црно-бели су били у шоку, који је био још већи после четири везана поена Лувавуа за 82.78 на само 38 секунди пре краја. Спетљали су се кошаркаши Партизан у самом финишу, били брзоплети, што су ученици тренера Милојевића знали да казне и дођу до историјске победе и трофеја.

ПАРТИЗАН - МЕГА ЛЕКС  80:85 (23:24, 25:22, 16:22, 16;19 )

ДВОРАНА: „Чаир“

ГЛЕДЛАЦА: 4.000

СУДИЈЕ: Белошевић, Јовчић, Обркнежевић

ПАРТИЗАН: Цветковић 14, Аранитовић, Џонс 4, Мурић 16, Маринковић 16, Танасковић, Витковац, Копривица 2, Милутиновић 7, Вилијамс 4, Јовановић, Вилсон 17.

МЕГА ЛЕКС: Симић, Јарамаз 4, Вељковић, Мусић, Ивановић 24, Павловић, Лваву 13, Каба 10, Загорац 9, Симеуновић, Николић 18, Јанковић 7.