КУП КОРАЋА: Американци спасили Партизан и заказали вечити дерби

18.02.2016. 22:58
Košarkaši Partizana
Кошаркаши Партизана / Извор: МН Press

Црно-бели на једвите јаде савладали ФМП са 85:83

Кошаркаши Партизана савладали су ФМП у другој четвртфинаној утакмици завршног турнира Купа Радивоја Кораћа који се одржава у Нишу. Црно -бели су имали и 16 поена предности у другом полувремену, али су за тријумф стрепели до последњих секунди. Партизан – ФМП 85:83 (24:21, 25:19, 18:17, 18:26). Противник Партизана у полуфиналу биће бољи из дуела Црвена звезда - Смедерево у којем су црвено-бели апсолутни фаворити.

КУП КОРАЋА: Константин мучио Мегу, али остао без даха у финишу

Изједначена борба водила се већим делом првог полувремена. Партизан је покушавао да се што пре резултатски одлепи, али су борбени играчи ФМП-а сваки пут имали прави одговор захваљујући Филип Ћовићу И Огњен Добрићу. Ипак, у последња два минута друге четвртине, преко Дарела Вилијамса и Кевина Џонса црно-бели праве серију 9:0 и долазе до солидног вођства после првих 20 минута игре – 49:40.

Расположени Вилијамс и Џонс иницирали су серију 9:2 на старту другог полувремена за вођство Партизана 58:42 и чинило се сигуран тријумф изабраника Александра Џикића. Међутим, млади тим из Железника предвођен искусним Филипом Човићем није се предавао, тако је у 36. минуту успео да смањи на 72:71.

Стрепели су навијачи Партизана готово до самог краја дуела у дворани "Чаир".  Ипак, на уласку у последњи минут Џамар Вилсон погодио је кључну тројку за 84:80. Узвратио је Филип Човић, тројком са девет метара. Вилсон је у следечем нападу био половично успешан са линије слободних бацања (85:83), али је на срећу црно-белих Илија Ђоковић са последњим звуком сирене био непрецизан у шуту за три поена.

Најефикаснији у редовима Партизана били су Американци  Џонс (21), Вилијамс (13) и Вилсон (15).  У редовима ФМП-а предњачили су Филип Човић (20) и Огњен Добрић (23)