КУП КОРАЋА: Мега преко Металца до трећег узастопног финала

20.02.2016. 19:01
KK Mega Leks
KK Мега Лекс / Извор: Србија Данас

Изабраници тренера Дејана Милојевића чекају победника вечитог дербија

Сигурно, атрактивно, без икаквих проблема, осим можда у првој четвртини, кошаркаши Мега Лекса пласирали су се у финале завршног турнира Купа Радивоја Кораћа који се одржава у Нишу. Момци тренера Дејана Милојевића савладали су борбену екипу Металца из Ваљева 97:86 (22:20, 25:16, 34:24, 16:26) и на тај начин успели да трећи пут узастопно дођу у позицију да се боре за трофеј Жућкове левице.

Ваљевци су били равноправан ривал само у првих десет минута кад су успевали да успешно парирају И држе резултатски прикључак. Иако их шут, поготово за три поена није служио (16-3), кошаркаши Меге су највише захваљујући агресивно И пуно чвршћој одбрани успели да се одлепе И на предах оду са двоцифреном предношћу – 37:26.

Одлучујућа је била треће деоница у којој је полетна чета из Сремске Митровице постигла поена готово колико И у првих 20 минута. Јарамаз и Луваву, а нарочито сјајни Данило Николић, почели су да погађају за три поена што је Меги омогућило да стекне недостижну предност – 71:50. До краја утакмице кошаркаши Металца су се трудили да пораз учине што часнијим, док су Милојевићеви изабраници у лаганом ритму приводили посао крају И пре свега се трудили да прикажу што више атрактивних потеза.

Најзаслужнији за тријумф Мега Лекса био је Данило Николић који је поред 24 поена имао И седам скокова. Огњен Јарамаз је постигао 15 поена, али И поделио шест асистенција. Двоцифрен учинак у победничком тиму имали су још Луваву (13) И Јанковић (17).

Метлацу су главе дошле изгубљене лопте. Погрешили су чак 25 пута, тако да им није пуно значила врло добра игра Ракићевића (18) и Мајсторовића (15).